Çalışan Köpekler - Güvenilir Yardımcılarımız

Başlıkta belirlendiği gibi, çalışan köpeklerin belli bir iş yapmaları gerektiği söyleniyor. Bunlar esas olarak itaatkar ve eşit derecede terbiyeli bekçiler ve sadık yardımcılar. Çalışan bir köpek orta büyüklüktedir.
Çekme, iz takip ve eğitim için ayarlanabilir naylon köpek gögüs tasması
Çalışma köpekleri - özellikle hizmet köpekleri, bekçi köpekler ve çoban köpekleri, rehber köpekleri, görme engelli insanların yardımcısı ve askeri köpeklerin yanı sıra arama köpekleridir. Bu hayvanlar insanlara uzun yıllar yardım ediyor.
Rehber köpekler için siyah deri göğüs tasması
Bu tür köpekler bazen yerine getirdikleri işlevler nedeniyle kullanılabilir köpekler olarak adlandırılır. "Profesyonel" başarıları için ödül alan av köpekleri de hizmet olarak kullanılıyordu. Ancak bu durum, av köpeklerinin kullanılabilir olanlarla karıştırılmasıyla sonuçlanabilir ve bu doğru değildir. Bu yüzden av köpekleri bu sınıftan çıkarıldı.
K9 eğitim ve çalışma için tutamaklı naylon çekiş tasması
Servis Köpeklerin Kaybolması
Kesinlikle tüm servis köpek ırkları, bazı çalışma fonksiyonlarını yerine getirmek içindir. Bu nedenle, bu grubun tüm temsilcileri eşit derecede iyi değildir. Bazıları mükemmel bir şekilde işini yapıyor, diğerleri sadece yararlı hayvanlar. 
Köpeğin bazı çalışma görevlerini yerine getirme yeteneğini etkileyen özellikler kalıtsaldır. Birinci sınıf bir işçi almak için detaylı bir seçim yapmanız gerekir.
Ama sorun şu ki, işte iyi olan köpeklerin yavru üretimi için çok az kapasitesi var ve nesli azalıyor. Bu nedenle birçok köpek yetiştiricisi, iyi gelişmiş çalışan köpek özelliklerine sahip yavru almayı ümit ederek, oldukça kayıtsız dişi ile yüksek sınıfta çalışan erkekleri eşleştirmektedir. Yine de, her zaman başarılı olmazlar. Bu yüzden, çalışan köpek ırkları, eşsiz özelliklerini, biraz sonra kaybederler; bu, daha sonra, onların mutlak yok oluşlarına neden olabilir.
Bizim online mağazamızda çalışan köpekler için ürünleri inceleyiniz: köpek göğüs tasmaları, rehber köpekler için göğüslükler, Alman Çoban köpeği için ekipmanlar.