Şok boyun tasmasının kullanımı

Şok tasması – köpek eğitmeni için etkili bir yardımcıdır. Şok boyun tasmasının doğru kullanımı insan ve köpek etkileşimini daha olumlu ve verimli olmasını sağlamaktadır.
Şok tasması ile eğitimi daha verimli yapacak özellikler:
  • Doğru boyut seçmek ve doğru yere takmak.
  • Doğru bir şekilde takmak ve çıkarmak.
Köpeğiniz için şok tasmasının doğru boyut seçimi ve doğru yere takılması.
Şok tasması köpeğin boynunu tamamen kavramalı ve sarkmamalı. Tasmanın zinciri, eğitmenin çektiği tarafta - boyunun yan tarafında olmalıdır. Eğitim sırasında tasma köpeğin kafasına yakın olmalıdır ve aşağı düşmemelidir. Şok tasmasının en doğru ve en etkili duruş şekli - kulak ve çene hattı altında.

Sprenger şok boyun tasması Curogan şok boyun tasması Tutamaklı şok boyun tasması Köpek boyun şok tasması Kaliteli şok boyun tasması

Şok tasmasını doğru takmak ve çıkarmak
Unutmayın, şok tasması boğma gibi değildir, kafadan giyilip çıkarılmaz, baklaları birbirinden ayırarak çıkarılır. Bu çok basittir ve birkaç kez yaptıktan sonra, gözleriniz kapalı yapabilirsiniz.
Şok boyun tasmasını çıkarmak için bakla uçlarını bir sonraki bakladan kolayca çıkacak ve birbirinden ayıracak şekilde sıkmalısınız.
Tasmayı köpeğin boynuna takmak için baklaları birleştirmek gerekir. Bunu yapmak için, baklanın sivri uçlarını bir sonraki baklaya geçiriniz. Dirençten sonra baklaların serbestçe hareket ettiğini hissedeceksiniz. Tasma takılmıştır.
Göreve bağlı, şok tasmasını sabitleme seçenekleri vardır: statik pozisyonda – 2 halka da gezdirmenin kancasına bağlıdır, ve dinamik – kancaya sadece bir halka bağlı.
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/