Amerikan Bulldog

Irk tarihi: Bulldog ismi (kelimenin tam anlamıyla boğa köpek) XVI yüzyılda ilk defa anılmıştır. Bu köpeklerin işlevsel amacı çok acımasızdı - boğa-köpek güreşleri için eğitiliyordu. Arenadaki seçimden dolayi, yalnızca en cesur, zeki, korkusuz temsilcilerin cinsi devam etti. Savaş sırasında zayıf, halsiz, aşırı büyük köpeklerin kaderi belirleniyordu. Ancak 1835'te bu tür boğa güreşleri yasaklandı. Köpekleri, diğer ırklar ile birleştirmeye başladılar, bu da yeni mücadeleci ırkların oluşmasına zemin hazırladı ve bulldogların görünümünde bir değişikliğe yol açtı. Modern Amerikan Bulldog ortaya çıkışını, evcil hayvanlarını Yeni Dünyaya götüren ve böylece cinsleri değişikliklerden koruyan İngiltere'den Amerika'ya göçmenlere borçlu olduğunu söyleyebiliriz.
Ülke: ABD
Genel görünüm: Amerikan Bulldog, kısa tüylü, kaslı ve atletik bir köpektir. Dengeli bir vücut yapısına sahiptir. Amerikan Bulldog çok güçlü, dayanıklı ve çeviktir. Erkekler daha büyük, daha ağır kemikli ve dişilerden daha kaslı.
Boy ve kilo: omuz yüksekliği 58 – 68,5 cm erkek, 53 – 63,5 dişi. Kilo 34 – 54,5 kg erkek, 27 – 38,5 kg dişi.
Kürk: kısa, bir inç'ten (2,54 cm) daha kısa. Yumuşak veya sert olarak değişir. Uzun veya kıvırcık kürk istenmez.
Renk: düz beyaz, kızıl beyaz, kahve beyaz, siyah beyaz veya krem beyaz renklerde olabilir.
Baş: köpeğin boyutlarına ve genel yapısına göre nispeten büyük ve geniş. Düz üst, ona kare bir görünüm verir. Göz arasında çentik var. Baş iyi kaslı ve çıkıntılı yanaklı.
Kulaklar: yüksekte dikili, orta boy, sarkık olabilir.
Gözler: badem şeklinde veya yuvarlak, orta büyüklükte.
Renk: kahverengi gözler tercih edilir.
Boyun: hafifçe kavisli kemerli, çok kaslı, orta uzunlukta, omuzlardan başa doğru daralıyor.
Dişler: Orta veya büyük. Ağız kapatıldığında görünmezler. Dudaklar orta kalınlıkta; siyah pigment dudaklar tercih edilir; pembe renklerinin beli derecesi izin verilir.
Gövde: geniş, yeterince kompakt; güçlü ve dengeli. Ve ayrıca dirsekler dışa veya içe olmamalıdır. Sırt geniş ve orta derecede kısa.
Göğüs: derin ve orta genişlikte, güç ve atletik izlenim vermeli. Göğüs kafesi dar veya çok geniş olmamalıdır. Dirsekler içe veya dışa doğru çıkmamalıdır.
Kuyruk: rahat bir pozisyonda atlama eklemlerine daralıyor. Kuyruk, heyecanlı bir durumda sırt üstüne çıkabilir. «Pompa sapı " şeklinde kuyruk tercih edilir. Başka bir kuyruk pozisyonuna, köpeğin heyecanlı durumunda dikten - rahat bir durumda atlama eklemleri arasına kadar, izin verilir. Kuyruk, ucunda tam olarak kıvrılmamalıdır.
Bacaklar (ön ve arka): sağlam, düz orta derecede ağır kemikler. Arka bacakların yeterli açıları olması gerekir. Arka bacaklar ne çok ne de az açılı olmamalı. Aşırı varil veya "inek" şeklinde arka bacaklar kabul edilemez.
Çekici özellikleri: oldukça sakin ve dengeli köpekler, çocuklarla tek başına bırakılabilirler, şefkatli ve sevecenler. Amerikan bulldog aile içinde yaşam için uygun, hızlı bir şekilde sahiplerine bağlanır ve bir ömür boyu onlara yakın dostu haline gelir. Bu köpeklerin saldırganlık özelliği olmamasına rağmen, gerekirse, kuvvetleri zayıf olsa bile, sahiplerini koruyacaklardır. Bu ayırt edici özellik, onları sadece sadık bir arkadaş olarak değil, aynı zamanda, gerektiğinde evinizin güvenilir bir bekçisi olarak seçmenize izin verir.
Amerikan Bulldog’lar için önerdiğimiz ürünler:
Amerikan Bulldog için Astarlı Ağırlık Çekme Göğüs Tasması  Çok amaçlı ve mükemmel havalandırmalı deri köpek ağızlığı Tüm köpek ırkları için naylon araba emniyet tasması  Ahşap eğitim dumbbellı 650 g  Ödül mamalı rugby topu köpek oyuncağı (large)
Profesyonel köpek eğitim ekipmanı üreticisi ForDogTrainers Amerikan Bulldog için özel malzemeler sunar. Resmi sitemizde Amerikan Bulldog için deri ve naylon göğüs tasmalarıderi ve naylon boyun tasmaları, motivasyonunu artıracak ve becerilerini geliştirecek eğitim kollukları ve bite tug'lar, deri ve naylon gezdirme tasmalarıeğitim oyuncakları ve bakım aksesuarları bulabilirsiniz.