Atak ağızlığı ile kullanım ve çalışma şekilleri

İnsanlar farklı amaçlar için köpek sahibi oluyor. Bunlardan biri ise - mülk ve sahibinin güvenliği. İş köpekleri satın alınıyor, eğitim için para ödeniyor, ancak, birçok kişi, bu amaçlar için, köpek kullanımın yasa dışı olduğunu bilmiyor. Bu nedenle, bodyguard köpeğine sahip olmadan önce, bunun artılarını ve eksilerini tartmanız gerekir.
Tabi ki, düşman silahlı olduğu zaman durum farklı. Ancak, mahkeme duruşmalarına hazır olmalısınız. Medya tarafından oluşturulan algı, kamuoyunun açıkça size karşı olacağını ve kabul edilen sert yasaları göz önünde bulundurarak – kaderiniz hiç de kolay olmayacaktır.
Hatta, mekanınıza hırsız girdiyse ve köpek tarafından saldırıya uğradıysa, sizin için bir sürü sorun çıkacaktır - mahkemede onun niyetini kanıtlamak çok zor olacaktır. Şimdi onun bir hırsız olmadığını, topun peşine tırmanan 12 yaşındaki bir çocuk olduğunu düşünün - halkın çoğunluğu için siz "Hitler'den sonra düşman №2" olacaksınız. Bazı resmi kurumlar için bile köpekleri kullanmak yasak olduktan sonra, bu konu ile ilgili söyleyecek farzla bir şey kalmıyor.
Her taraftan yasak koyulduğunun izlenimi oluşuyor. Bu köpek şimdi bana ne için lazım? Yasalara göre köpeği kullanmak mümkün mü acaba? Bu sorular bizi, insanların uzun zaman benzeri problemler ile yaşadığı, Fransa’ya götürdü. Bu durumun çözümü uzun zaman önce tespit edildi. Duruma bağlı olarak, köpek, farklı şekillerde kullanılır. Örneğin, saldırgan silahlı değilse, köpek atak ağızlığı ile çalışır, ancak, düşman silahlıysa – ağızlıksız.
Fransa'da köpeklerin kullanılması kanunla düzenlenir olması ilginçtir. Köpeğin kimler tarafından kullanılacağına bağlı, darbe vereceği yerler belirlenmiştir. Örneğin, polis tarafından kullanılan köpekler kasık ve yüz bölgesine vurmaları izin verilmiştir, özel güvenlik şirketi veya sıradan vatandaşlar tarafından ise – vücut bölgesine, ve sadece silahlı kişilere karşı köpeğin ağızlıksız kullanımı kanuna uygun olarak kabul edilmiştir.
Biz köpeğin saldırı ağızlığı ile çalışma tekniğini merak ettik. Oldukça etkili bir silahtır. Bu yöntemle birkaç köpek hazırladıktan sonra tekniğin tüm gücünü hissettik. Üzerinde özel kıyafet olmasına rağmen, iki yardımcımızın kaburgalarında çatlak oluştu, üçüncü kişinin, köpeğin karın boşluğuna çarpmasından sonra, kendine gelmesi biraz zaman aldı. Yardımcıların üzerinde bu kıyafetler olmadan olabilecekleri düşünmek dahi korkutucu.

Köpek eğitim koruma elbisesi Profesyonel k9 koruma elbisesi Kötü adam saldırı elibisesi K9 kafa koruma şapkası Tam koruma saldırı elbisesi


Köpeği bu teknikler ile yetiştirmek için özel ekipmanlar gereklidir: figüran için – koruyucu yelek ve kask, köpek için ise – atak ağızlığı (sipariş üzerine imal ediliyor; sert deriden üretiliyor, ön kısmı, dişleri koruyacak, metal plaka ile donatılıyor).

Hakiki deri atak ağızlığı Profesyonel köpek eğitim ağızlığı Şık köpek ağızlığı Deri atak ağızlığı Desenli köpek atak ağızlığı


Eğitim teknikleri çok basit ve etkilidir. Önce köpeği çarpacağı yeri ısırmasını öğretiyorlar, sonra atak ağızlığı takılıyor, ve, köpek artık orayı ısırma yerine, vuruyor. Sonra farklı senaryolar çalışılıyor. Köpeğiniz bu beceriye sahip olunca, Sizin elinizde yeterince etkili bir silah oluyor, hem de yasalar çerçevesinde. Ancak, yukarıda vermiş olduğumuz örnekte, 12 yaşındaki çocuk ne olacak? Cevap çok basit: fark edince – belli mesafeden havlamak (havlama sahibinin dikkatini çekmek ve yabancı bir kişiyi bir yerde tutmak için gereklidir) ve sadece son çare saldırmak. Bu şekilde köpek eğitimi rastgele çocukların ısırılmasına karşı koruyacaktır ve, aynı zamanda, bölgenizin koruma etkinliği etkilenmeyecektir.
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/