Boyun tasmaları ile ilgili tüm bilgiler

Boyun tasması – tüm köpekler için zorunlu bir özniteliktir. Normal deri şeritten, kıymetli metalden, zarif zincirlere kadar şu an mevcut olan tasma çeşitleri gerçekten de kafa karıştırıyor. Köpekler için hangi tasma çeşitleri vardır? Bu makalede çok derin detaylara girmeden, sadece ana tip boyun tasmaların analizini yapacağız. Tasmalar yapıldığı malzemeye ve kullanım amacına göre ayrılır. Deri, naylon veya metal zincirden olanları vardır. Tasmaların kullanım amaçları çok geniştir, örneğin, eğitim veya antrenman v.b.

Köpek boyun tasmalarıNaylon köpek boyun tasmasıDoberman için kaliteli boyun tasmasıBoxer için kaliteli kayışMalinois için boyun tasması

Sıradan bir deri tasma yürüyüş ve eğitim için veya süs olarak kullanılabilir. Köpeklerin yaş ve büyüklüğüne göre  uygun genişlikte boyun tasması seçmelisiniz. Geniş tasmalar büyük köpek ırklarına uygundur. Örneğin, büyük ve güçlü bir köpek sahibi iseniz, evcil dostunuza ideal olacak Çivili geniş hakiki deri tasmayı satın alabilirsiniz. Uzun tüylü köpeklerin günlük kullanımı için boğma şeklinde boyun tasması doğru bir karardır. Bu tasmayı boğma veya normal boyun tasması olarak kullanabilirsiniz. Boğma tasması sert olmalı.

Deri köpek boyun tasmalarıÇoban köpeği için şık boyun tasmasıKaliteli hakiki deri köpek boyun tasmasıAlman Çoban köpeği için şık tasma

Şimdi boyun tasmaların gereksinimlerine göz atalım. Çift kat hakiki deri boyun tasması en doğru seçim olacaktır. Suni deri tasma satın alırsanız, paranızı boşa harcamış olacaksınız. Deri kalın ve tek parça olmalı. Kesinlikle kuru olmamalı. Halkalar ve toka kaynak olmalı. Tasmaya künye takmalısınız.

Metal tasmalar

Metal boyun tasmaları farklı alaşımlardan yapılabilir ve bağlantı halkaları küçük veya büyük boyutta olabilir. Kısa tüylü köpekte birkaç sıra zincirden yapılmış metal boyun tasması çok hoş görünüyor.
Boğma tasması – gezdirmeyi çekince boğma etkisi yaratıyor. Eğitim veya köpeği taşıma sürecinde güvenlik aracı olarak kullanılır. Hareketsiz olan kısım köpeğin boyun çevresinden daha küçük olmalı, çünkü aksi taktirde, bu tasma gereken görevini yapmayacaktır. Boğma zincir tasması veya naylon fitil şeklinde tasma da aynı özellikleri taşımaktadır, ancak, «sonuna kadar boğma» yapmaktadır. Boğmalı zincir tasmaların halkaları küçük olmalı.
Boğmalı tasmaların (metal veya naylon) iki ucunda da halkalar vardır. Zincir veya tasma köpek kafasını eğildiğinde veya hayvan zıpladığında çıkmamalı. Tasma alırken bunu dikkate alın. Boğma zincirin hızlı bir şekilde görevini yerine getirmesi için halkaların çok iyi kayması gerekiyor. Uzun halkalı zincirler hayvanın kürküne daha az zarar veriyor, ancak çok ses çıkartıyor. İkili veya üçlü zincirler daha şık görünüyor, ama çok işlevsel değiller.
Farklı ırklara uygun, sunduğumuz boğmalı tasmalar

Köpek boğma zinciri Pirinç köpek boğma zinciriSiyah çelik köpek boğma zinciri Curogan köpek boğma zinciri

Şok tasmaları

Şok tasması boğma mantığında yapılmıştır, ancak, iç kısmı dikenlidir. Eğitim sırasında köpeğin üstünde daha büyük etki yaratıyor. Bu tasmayı doğru kullanmak çok önemlidir. Yanlış kullanım bağımlılık haline getirebilir. Sokaklarda boynunda şok tasması olan çok köpek ile karşılaşabilirsiniz, ancak, onların sahipleri tasmayı çekmeyi aklından bile geçirmiyor. Bu sebeple, köpek için boynunda çivili tasmanın olup olmadığı hiç fark etmiyor – o bu tasmaya alışmıştır ve sahibini tüm gücüyle ileriye çekiyor. Baklaları plaka şeklide olan şok tasmaların bazı eksikleri vardır – dikenleri kısa, uzun tüylü köpeklere uygun değil ve bazı köpekler için sağlam değildir. Çekişi ile çok güçlü köpek bakla uçlarını düz hale getirebilir. Ancak, şimdi bu tür şok tasmaları eskisi kadar popüler değil, çünkü baklaları tel olan tasmalar daha sağlamdır. Baklaları tel olan tasmaların dikenleri faklı uzunlukta olabilir, zincir veya, uzun tüylü köpeklere kolaylıkla takıp-çıkarmak için, özel kilit sistemi ile donatılabilir. Bu tür tasmalar daha sağlam, uzun ömürlü ve güçlü çekişlere karşı bile dayanıklı.

Metal köpek boyun tasması Şok köpek boyun tasması Curugan köpek boyun tasması Çelik şok köpek boyun tasması

ForDogTrainers çeşitli yürüyüş, eğitim ve diğer ektinlikler için profesyonel ve kaliteliteli ekipmanlar üretmektedir. İnternet mağazamızdan en uygun köpek boyun tasmasını satın alın!
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/