Eğitimde neden ilerleme yok?

Örneğin sahibi, köpeğini öğretmek istediği bazı komutlar hakkında bir kitap okuyacak. Veya video izler. Eğitime başlıyor, ama sonuç yok. Ve öyle görünüyor ki, yazıldığı gibi her şeyi doğru yapıyor ama hiçbir şey çıkmıyor. Bakalım sebepler neler olabilir ve neler yapılabilir.
En basit - motivasyon. Daha doğrusu, onun yokluğu. Köpeğe, çok hevesle yemediği bir ödül sunarsanız, çalışmak istemediğine şaşırmayın. Köpeğin verdiklerinizi bir ödül olarak görmediğini nasıl anlayabilirsiniz? Birincisi, köpek bir kez komutu yerine getiriyor, ona ödül veriyorsunuz, ama ikinci kez dikkati dağılıyor, sizi duymuyor, komutu yavaşça ve zevksiz yerine getiriyor vb. Komutun önemine bağlı olarak bir ödül seçmek gerekiyor, ancak her zaman köpeğin o ödülü kazanması için büyük bir istek duyması gerekli. Hangi lezzetlerin kullanılacağını belirlemek için aşağıdaki tavsiyeleri izleyin.
Hastalık. Nedense, bu ilk olarak düşünülmesi gereken, ama en son olarak kabul edilen faktördür. Örneğin köpek oturmak istemiyorsa eklemlerinde problem olabilir. Ya da isteksizce başını kaldırıyor. Bu tür sinyallere dikkat edin. Köpek genellikle eğitimde istekli ise ve diğer komutları yerine getirmekten mutlu oluyorsa, ancak somut bir şeyle ilgili bazı zorluklar varsa, belki de acı çekiyordur. Ve, doğal olarak, köpeğin genel sağlık durumu. Ağrısı varsa, bir şey istememesi şaşırtıcı değildir. Bunun düşünülmemesi çok garip. 
Çok ağır veya hafif yük. Bu, çok uzun eğitim seansları veya görevin çok yavaş veya hızlı bir şekilde zorlaşması olabilir. Köpekler farklı. Köpek için gerekli olan yükü belirlemek için sinyallerini ve genel olarak durumunu izlemeniz gerekir. 2 kez sonra aynı şeyi tekrarlamaktan sıkılmakta olan köpekler vardır ve ilgilerini kaybetmemek için komutu hızla zorlaştırmak gerekir. Diğerleri, aksine, biraz daha yavaş öğrenir ve onlar için bir sonraki seviyeye hızlı bir geçiş stres ve isteksizliğe neden olabilir. Köpek yorgun ve ilgisini kaybetmeden eğitimi durdurmak en iyisidir, o zaman eğitim için her zaman motive kalacaktır.
Net olmayan sinyaller. Düzeltme açısından en yaratıcı iş budur. Kendimizi dışardan görmüyoruz ve köpeklerden ne istediğimizi çok net bir şekilde açıkladığımızı zannediyoruz. Ancak bu çoğu zaman öyle değil. Geçenlerde çok değerli bir deneyim aldım. Sınıfta birbirimizi (insanlar) üçlü olarak eğittik: eğitimci, köpek ve sahibi. Yani köpek yerine bir insan vardı. Ve ben köpekken, dört bacaklıların insanların ne istediklerini tahmin etmeyi başaracak kadar zeki olduklarını farkettim. Komut - köpek sahibinin eline burnu ile dokunması gerekiyor. Ve işte buradayım, “sahibim” elini uzatıyor, ona dokunuyorum, beni övüyor ve bana bir ödül veriyor. Sonra ikinci kez yapıyor. Ve şimdiye kadar her şey çok iyi. Ama sonra “sahibim” beni şaşırtıyor. Bana sırtını dönüyor, elini bana doğru çeviriyor ve sadece duruyor. Ve dokunmamı mı yoksa yerimde kalmamı mı istediğini anlamıyorum. Gerçek şu ki, böyle sinyal eğitimsiz bütün köpekler tarafından anlaşılıyor. Ancak ben ne yapacağımı anlayamadım. Buna ek olarak, o ilk 2 kez bana yumruk şeklinde elini uzattı, sonra ise açık şekilde avucunu sundu. Komutun ne olduğunu bilen ben onun ne istendiğini anlamadım, bir köpeğin benim yerimde ne yapabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Sahibi ne yapardı? Ve bu tür görüşler çok faydalı. Bu nedenle, eğitimlerinizi videoya çekmenizi şiddetle tavsiye ediyorum, inanın, çok ilginç ve beklenmedik şeyler göreceksiniz.
Şimdilik hepsi bu. Size başarılı eğitimler diliyorum!
Profesyonel köpek eğitimi için malzemeler:
Bestseller! İşçi köpekler için tutamaklı kalın deri göğüs tasmasıTop-Matic antreman sistemlerinden MULTI Power-Clip ile yumuşak top, mavi Yürüyüş ve eğitim için kafes şeklinde metal köpek ağızlığı IGP Eğitimi İçin French Linen Isırma KolluğuBestseller! Profesyonel köpek eğiticisi için koruma elbisesi
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/