Eğitime nasıl başlanır?

Bu soruyu çok sayıda kişi soruyor ... Tüm soruları tek bir makalede cevaplamaya çalışacağım.
Evet, köpeğin evinizde kaldığı ilk günden başlayalım. Genellikle bu noktada yavru daha 1.5-3 aylıktır. Yapılacak ilk şey, köpekle iletişim kurmaktır. İletişim, köpek ile sahibinin hayatındaki en önemli şeydir, çünkü iletişim sayesinde tüm yaşam, karşılıklı anlayış ve iyi ilişkiler kuruluyor. Yavru ile iletişim kurmak çok basittir. Sizinle eğleniyor olmalı ...
Mavi taş ve metal plaka detaylı deri köpek boyun tasması 40 mm
Ana komutlarla değil, hilelerle eğitime başlayın. Ayrıca, yavrunun eğitimi oyuna çok benzer olması gerektiğini de unutmayın ... Yani her şeyi bir oyun biçiminde yapın. Mesela bazıları  her zaman "Waltz" komutu ile çalışmaya başlıyor (kendi ekseni etrafında dönüş, ilk önce bir tarafa doğru, sonra diğer tarafa doğru). Bu hilenin ne kadar yararlı olduğunu biliyor musunuz?
Golden Retriever için tek tutamaklı kısa jüt ısırma çubuğu
Yavrunun motivasyonunu artırıyor, eğitime dahil ediyor ve bu çok önemli. En baştan, yavru, eğitimin ilginç olduğunu anlamalıdır ve en önemlisi, yemek kazandığı için onun için faydalı olduğunu bilmelidir. Birçok profesyonel öylesine değil, yaptığı bir iş için köpeği beslemeyi tavsiye eder. Ve biliyor musunuz, bu en doğrusu, öylesine değil, çalıştığı ve kazandığı yemeği yemek köpek için daha iyidir. Yavru, çalışırsa yiyecek alacağını anlamaya başlar. Çalışmazsa, yemek olmayacak. Ve yavaş yavaş eğitimi sevmeye başlayacak ...
Golden Retriever için devriye, eğitim ve günlük kullanım için deri göğüs tasması
Şöyle bir sistem oluşuyor: köpek çalışıyor, komutlar öğreniyor - siz onu besliyorsunuz, iletişim kuruyorsunuz - köpek yarım kelimeyle anlamaya başlıyor, siz mutlu bir köpek sahibisiniz.
Yavru ile ilk çalışmada 5 altın kural:
1. Yavruya yüklenmemeli ve yerine getiremeyeceği komutları talep etmemelisiniz… Kolaydan başlayın ve gittikçe zorlaştırın. 
2. "Otur", "Yat" vb. komutlarıyla eğitime başlamayın. 
Evet, bunlar önemli komutlardır, ancak köpek onlarsız huzur içinde yaşayabilir ... Birincisi ve en önemlisi köpeğin işe bağlanmasını ve eğitime ilgi duymasını sağlamak ve bu ilgiyi kaybetmemektir.
3. Eğitim sırasında ceza ve fiziksel etki kullanmayın ... Köpeği sadece pozitif geliştirme ile eğitin.
4. Komutu çalıştırmadan ÖNCE köpeği övmeyin. Bu hata genellikle yenilerde görülür ... Eğer köpek komutu henüz tamamlamadıysa, o zaman hiçbir şey için övgüde bulunmuş olacaksınız. Clicker, bu durumda çok yardımcı olacaktır, çünkü onunla elde etmeye çalıştığınız şeyi hızlı bir şekilde desteklemek daha kolaydır. 
5. Eğitim çok uzun olmamalı. En fazla 10 dakika olmalıdır (ilk önce 2-3 dakika, sonra yavaş yavaş uzatılır). Arada mola vermek gerekiyor. Örneğin: 10 dakika eğitim, 5 dakika mola (köpeğe koşma, dinlenme ve ne isterse yapmasına izin verilir), sonra tekrar 10 dakika eğitim ve 5 dakika mola ... Ve böylece devam etmek gerekir.