Göğüs nasıl seçilir

Evcil dostunuza göğüslük almadan önce, çeşitleri ilgili bilgi almanız ve onu ne için kullanacağınızı karar vermeniz gerekir.
Genel olarak, göğüs tasmasının boyun tasmasına göre en büyük farkı (ve avantajı) - belirli durumlarda (örn. köpek gezdirme tasmasını çektiğinde) hayvanın solunum yollarının sıkışmaması. Ayrıca, boyun tasmasına göre, göğüs tasması yükü köpeğin vücuduna daha eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlar.
Göğüs tasması seçimi yaparken, ilk önce onun malzemesine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, deri göğüs tasması çok sağlam ve dayanıklı, ancak, deri ıslandığında esniyor ve kuruduktan sonra daha sert ve dayanıksız oluyor.

Hakiki deri köpek göğüs tasması Perçinli köpek göğüs tasması Küçük köpekler için hakiki deri göğüs tasmasıOrta ırk köpekler için hakiki deri göğüs tasmasıRehber köpekler için kaliteli göğüs tasması

Sentetik göğüs tasması (naylon). Neme karşı dirençli, kolay yıkanıyor, esnemiyor, dayanıklı ve sağlam.
Tasmayı satın alırken sadece malzemesine değil, aynı zamanda, dikiş kalitesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle, halkasını ve tokasını çok dikkatli incelemeniz gerekiyor. İdeal olarak, halkası döküm olmalıdır. Eğer halka kaynak ise, kaynak kalitesine dikkat edin, çünkü ürünün kalitesi doğrudan buna bağlıdır. Çoğu ürünlere, kaynak görünümünü oluşturmak için, üreticiler sadece galvanik akım yapıyor. Uçları birleşik olmayan halkalar da var. Ancak, bu tür halkası olan tasmaları almanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü onların işlevi en fazla büyük bir köpeğin ilk ciddi çekiştirmesine kadar sürecektir. Tabii ki, küçük ırk köpekler için halkanın kalitesi çok önemli değil. Onlarda göğüs tasması sadece aksesuar olarak kullanılır. Örn., Toy Terrier köpekleri halkaların iki çeşidini de aynı şekilde kullanabilir. Ancak, örn. bir Alman Çoban Köpeği iyice zorlanırsa, uçları ayrı olan halkayı bir tel parçasına dönüştürebilir. Bu nedenle, işi sağlama almak için, bazı üreticiler göğüs tasmasında iki halka kullanır.
Sonraki önemli nokta – toka. Genellikle, onların üretimi için metal kullanılır, ama nadiren (küçük ırk köpekler cinsleri için) plastik de kullanılabilir. Metal tokalar genelde iki çeşit olur: normal (pantolon kemerlerinde kullanılan gibi) ve uzunluğu ayarlayabilen toka, (bu, askeri üniforma ve paraşüt kemerlerinde kullanılır). Bu arada, uzunluğu ayarlayabilen toka en kullanışlı ve dayanıklıdır.

Kaliteli naylon köpek göğüs tasmasıRehber köpekler için naylon sırt tasmasıRefletörlü köpek göğüs tasmasıTüm köpek ırklarına uygun naylon göğüs tasmasıKöpek göğüs tasması

Evet, seçiminize karar verdiniz, ancak, hesaba kopeğin ırkını, yaşını ve göğüs tasmanın kullanım amacını da katmanız gerekir. Eğer, köpeğiniz koruyuculuk hizmeti yapacaksa - deri veya sentetik malzemeden, dikişi sağlam, halkası döküm ya da kaynak olan tasma gayet uygun olur. Aynı tasmayı gezmek için de kullanabilirsiniz. Ancak, köpeğinizin yükünü artırmak istiyorsanız, seçiminizi yük için cepler ile donatılmış olan göğüs tasmasından yana yapmanız gerekir. Bu tasma ile yük seviyesini ayarlayabilir, yük miktarını değiştirilebilirsiniz.
Eğer, köpeğinizle iz takip eğitimi veya çekme çalışmaları yapmak istiyorsanız, sizin için deri veya sentetik üç halkalı tasma uygun olacaktır. Bu tasma, köpeğinizin yükünü eşit olarak dağıtılmasını sağlar.
Skijoring, weight pulling ve benzer sporları sevenler için - özel, çok fonksiyonlu ve dayanıklı çekme kayışı daha uygun olur. Sağlam sentetikten yapılan bu tür tasmalar konfor ve köpeğin kas-iskelet sistemine doğru yük dağıtımı sağlar.
Tabii ki, göğüs tasması seçimi yaparken, en şanslı süs köpeklerin sahipleri – onlar için tasmanın malzemesi fazla önem taşımıyor. Onlar daha fazla tasmanın süslendirmesine dikkat eder.
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/