Isırma çubuğun kullanım sırları

Isırma çubuğun kullanımı – eğitimin önemli bir parçasıdır. Birçok kişi onların sadece yavru ile çalışmak için kullanıldığını düşünüyor. Ancak, bu yanlış bir düşünce. Isırma çubuğu – ısırma ve kavrama çalışmalarında ve köpeğin tüm yaşamı boyunca kullanılan bir eğitim yardımcısıdır.

Tenis topları köpeğin dişleri için çok serttir. Tug ısırma çubukları - çok daha iyi bir alternatif. Ayrıca sert kauçuk toplardan da daha iyidir. Top yanlışlıkla köpeğin başına vurduğu durumlar vardır. Bu durumlarda hayvan çalışma arzusunu kaybeder. Aynı köpeğe ısırma çubuğu çarptığında, çoğu durumda, köpek bunu dikkate bile almaz ve bu durum çalışmasına engel olmaz.

Sattığımız ısırma çubukları en iyi ve kaliteli malzemelerden üretiliyor – sentetik kumaş, deri, jüt. Sentetik kumaştan ısırmalıklar daha uzun ömürlü ve köpeğin dişlerine zarar vermez.

Çap ve uzunluklara göre ısırma çubukları değişebilir. Tug ısırmalıkların boyut seçimi tamamen kullandığınız görev ve eğitim yöntemine bağlıdır.

Yetişkin köpeklerde ısırma becerileri eğitimi her zaman en küçük ısırmalıkla başlar. Onlar tek veya iki tutma saplı olabilir. Küçük ısırma çubukları hareket hızı ve özgürlüğü sağlamaktadır. Küçük ısırma rulosu ile en iyi performans – ayaklarınızın veya vücudunuzun etrafında, köpeğin onu yakalayamayacağı hızda hareket ettirdiğiniz zaman sağlanmaktadır. Isırmalığın kısa ve hızlı hareketleri – köpeği daha hızlı olmasına motive ediyor. Oyuncağı kaçırdığında köpek heyecanlanıyor, heyecan ise hızlı hareketlere teşvik ediyor.

Büyük deri ısırma çubuğu Kalın french linen ısırma çubuğu Bite tug set Yangın hortumu bite tug Büyük jüt bite tug

Köpek çok hızlı olduğu için daha uzun ısırmalık kullanımı o kadar faydalı değildir. O çok kolay bir şekilde uzun ruloyu veya ısırma çubuğunun ikinci tutma sapını yakalayabiliyor. Bu nedenle, daha küçük ısırma çubuğu ile oynamak hem daha kolay, hem de daha yararlıdır.

Yavru için french linen ısırma çubuğu Jüt bite tug Yavru için minik ısırma yastığı Yangın hortumundan bite tug Uzun jüt ısırma çubuğu

Daha uzun ısırma tugları sadece yavrular için kullanılır. Biz birkaç farklı boyut şekillerini tavsiye ediyoruz. Çok küçük yavrular için (8 haftalık), köpeğin tamamen kavrayabilmesi için daha küçük çapta uzun ısırma çubuğunu kullanın. 6 aylık yavru için (ağzı daha büyüktür), ısırma çubuğun boyutunu artırabilirsiniz.