Köpeğiniz Boyun Tasmasına, Ağızlığa ve Göğüs Tasmasına Nasıl Alı

Köpeği bir boyun veya göğüs tasmasına veya ağızlığa alıştırma prensibi aynıdır. Size genel süreci tarif edeceğiz. İlk önce, köpek boyun tasmasına alıştırılır. Eğitmen köpeğe gelir, adını söyler, boyun tasmasını gösterir ve köpeğe onu koklatır. Köpeği okşayarak, sessizce tasmayı takar, onun dikkatini oyuna yönlendirir ve leziz bir ödül verir. 3-5 dakika sonra boyun tasması çıkarılır ve köpek leziz ödül ile veya okşanarak teşvik edilir.
Bu, boyun tasmasının köpeğin boynunda kalma sürecini artırarak, birkaç kez tekrarlanır. Bu süre boyunca, kayışın sıkmadığına veya çok fazla bol olmamasına (bir yetişkin köpeğin taktığı doğru boyun tasmasının altından iki parmağınızın geçebilmesi gerekir) dikkat edin.
Sonra eğitmen köpeğe gezdirme tasması ile serbestçe yürümesini öğretir. Bunu yapmak için, eğitmen, köpeği okşayarak, boyun tasmasına bir gezdirme takar ve yürüyüş için onunla birlikte dışarı çıkar. Genellikle, yürüyüş ve oyunla, köpekte gezdirme tasmasına karşı zayıf tepki yaratır veya hiç tepki yaratmaz. Sadece gezdirmeyi çekmemek ve köpeğin hareket özgürlüğünü büyük ölçüde sınırlamamak gerekir. Köpek boyun ya da gezdirmeye karşı korku belirtileri gösterirse, dikkatini dağıtmak gerekir. Yakında bir boyun ve gezdirme tasması takmak köpeğinizin endişesini durduracak çünkü yürüyüş için bir işaret haline gelecektir.
Amstaff için Piramitli 100% Deri Boyun Tasması 30 mm
Yavaş yavaş eğitmen köpeğin hareket özgürlüğünü kısıtlar ve gezdirme tasmasını yavaş yavaş kısaltır. Sonra köpek ekstra uzun gezdirme için eğitilir. Eğitmen, herhangi bir nesnenin gezdirmeye takılabileceğinden ve köpeğin aniden tasmayı çekebileceğinden dikkatli davranır.
Köpeği göğüs tasmasına alıştırmak boyun tasması ile aynıdır. Ancak ağızlık için - aşağıdaki şekilde. Eğitmen, kısa bir gezdirme ile köpeği tutar, sağ elinde ağızlığı tutarak (önce yular şeklinde olanı daha iyidir), köpeğe onu koklatır, ve sol eliyle hızla köpeğin burnuna yaklaşır ve kayışları bağlar. Bu, köpek için mümkün olduğunca acısız ve hızlı yapılmalıdır. Ağızlık takıldığı an, sahibi köpeğin dikkatini aktif oyun, koşma, okşama, vb ile dağıtmalı. Köpek sakin olduğunda, "Aferin" diyerek, okşayarak ve ağızlık çıkarıldığında leziz ödül ile teşvik edilir.
Kafkas Çoban köpeği için özel el yapımı deri göğüs tasması
Ürkek köpekler için ilk başta leziz ödülü ağızlığın (kapalı veya kafes şeklinde) içine koymakta fayda var, böylece köpek onu kendi oradan çıkarır ve yer.
İlk başta köpeğin ağızlıkla kalma zamanı 2-3 dakika ile sınırlıdır ve daha sonra ihtiyaç duyulana kadar kademeli olarak artar.
Tüm ırklar için kafes şeklinde metal köpek ağızlığı
Bir köpeğin, eğiticinin sol bacağının yakınında gezdirme ile sakin şekilde hareket ettiği durumlarda ve onlardan kurtulmaya çalışmadığı durumlarda, boyun, gezdirme, göğüs tasması ve ağızlık için eğitildiği kabul edilir.
Köpeği boyun, gezdirme, göğüs tasması ve ağızlık için eğitme sürecinde, eğitmenin aşağıdaki temel hataları gözlemlenir:
1. Boyun, göğüs tasmasını veya ağızlığı yanlış şekilde takmak (çok sıkı veya bol);
2. Köpeğe boyun, göğüs tasması veya ağızlık takarken sert davranmak veya acı vermek;
3. Gezdirmeyi aniden çekiştirmek;
4. Baskı kullanmak;
5. Köpeğe gezdirme, ağızlık veya göğüslük ile oynamak için izin vermek.
Online mağazamızda kaliteli ve şık göğüs tasmalarıboyun tasmaları ve ağızlıkları inceleyiniz.
Başka sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.