Köpeğinizle Nerede Yürümelisiniz? Nasıl Yürümelisiniz? Köpek yü

Köpek ile yürüyüş ilginç ve sorumlu bir eğlencedir. Her ikiniz içinde bu yürüyüşleri keyifli hale getirmek çok önemlidir. Birçok soru var: nerede, ne zaman ve ne kadar yürümelisiniz, köpeğinize ve kendinize keif ve neşe katmak için neler yapmanız gerekiyor, neler giymelisniz?
Köpeğinizle sakin ve sessiz bir yerde yürümek, mümkün olduğunca yoğun trafiğe sahip yollardan uzaklaşmak daha iyidir. Koşmak, yavru için fiziksel ve zihinsel olarak yeterince güçlü olana kadar uygun değildir. Parklar ve sessiz sokaklar gibi yerleri seçin. Çünkü yavrunun büyük ve saldırgan bir köpek tarafından yaralanma ya da aniden çıkan bir araba tekerleklerinin altında kalma tehlikesi vardır.
Sadece 3 ayını doldurmuş ve tüm aşıları olan köpekle sokağı çıkın. 10-15 dk. ile başlayın. Günlük ilk yürüyüşlerin anlamı, evcil dostunuzu temiz havaya ve sokağa alıştırmaktır. Köpek 6-7 aydan itibaren günde 2-3 kez yürümek için eğitilir. Her yürüyüş bir saatten az olmaması tavsiye edilir.
Köpek ağızlığıEtrafta insanlar varsa ve orta veya büyük ırk bir köpeğe sahipseniz, gezdirme tasması ve ağızlık kullanın. Köpeğinizin diğerlerine olumsuz tepki vermesini önlemek için köpeğinizden tamamen emin olsanız bile bu kuralı izlemek daha iyidir.
Köpeğinize yürüyüşe çıkmadan önce mama verin. Yürüyüşleri aktif hale getirin, evcil dostunuzla oynayın, bunun için oyuncak veya eğitim araçları yanınıza alın. Köpeğinizin kedileri ve kuşları kovalamasına izin vermeyin, aksine, yoldan başka bir hayvan geçerse ve köpeğinizin dikkatini çekerse, evcil dostunuzun dikkatini dağıtmayı deneyin.
Köpekle yürüyüş için kendinize rahat ve kullanışlı kıyafet tercih edin. Ayakkabı - kaymaz taban spor ayakkabı veya mokasen, yağmurlu havalarda - su geçirmez ceket/yağmurluk. Köpeğinizle koşu yapmayı tercih ederseniz, doğal kumaşlardan rahat kıyafetler tercih edin.
Ellerinizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak ve kürklü arkadaşınız hareket yönünü tersine çevirmek isterse, gezdirme tasmanın ellerinizden kaymasına izin vermeyecek eldivenleri unutmayın.
Bu ipuçlarını takip ederseniz köpeğinizle yürüyüş sevinç dolu olacak ve sağlıklı ve neşeli evcil dostunuz sizi mutlu edecektir. 
Köpeğiniz için faydalı malzemeleri seçin!

İpli yeşil top köpek oyuncağı 9 cm Tüm ırklar için kafes şeklinde metal köpek ağızlığı FDT Pro Tüm hava koşullarına uygun, su geçirmez eşofman takımı Kolay açılıp kapanan tokalı naylon dokumalı boyun tasması Flexi medium otomatik köpek gezdirme tasması