Köpek aksesuarlarının kullanımı

Aksesuar seçimi, bir çok farklı faktörün hesabını gerektirir: hayvanın rahatlığı, boyutlar, malzemelerin kalitesi, birleşim noktalarının güvenilirliği. Fakat günlük hayatta, köpek aksesuarlarının doğru bir şekilde kullanımı çok önemlidir.

Boyun tasması köpeğin boynuna çok bol olmamalı, kafasından çıkmamalı, aynı zamanda, sıkmamalı ve normal nefes almaya engel olmamalıdır. Dolayısıyla, boyun tasmasını bağladıktan sonra, nasıl oturduğunu kontrol etmek gerekir: tasmanın ve köpeğinizin boynu arasına, daha fazla olmama şartı ile, bir başparmak sığması gerekir.

Alev desenli köpek boyun tasması Dikenli pembe köpek boyun tasması Şık yıldızlı köpek kayışı Dikenli hakiki deri köpek boyun tasması Hakiki deri beyaz köpek boyun tasması

Göğüs tasmaları, aynı şekilde, hayvanın ölçülerine göre yapılmalıdır: onlar köpeğin hareketlerini engellememelidir, ve aynı zamanda, kendi başına çıkarmasına izin vermemelidir.

Büyük köpek ırklarına uygun göğüs tasması Engelli köpekler için naylon göğüs tasmasıAlev desenli köpek göğüs tasması Kaliteli çekiş tasması Büyük köpek ırklarına uygun göğüs tasması

Ağızlığın şekli ve boyutu köpeğin özgürce ağzının açmasını engellememelidir – sıcak havalarda bu özellikle çok önemlidir, çünkü termoregülasyon köpeklerde dil yolundan geçmektedir. O köpeğin burnunu sıkmamalı, ancak kayışları maksimum konfor ve güvenlik sağlayacak şekilde bağlanmalıdır.

Süslü köpek ağızlığı Metal kafes ağızlığı Saldırı eğitim ağızlığı Profesyonel köpek eğitim ağızlığı Alev desenli ağızlık

En önemli şey - sahibinin tüm aksesuarları takip etmesidir: doğru kullanım, yıpranması, ölçülerinin uyumu. Örneğin, koruma eğitimi sırasında, ölçüleri yanlış olan göğüs tasması veya sağlam bağlanmamış gezdirme tasması köpeğin veya sahibinin ciddi travmasına neden olabilir.

Unutmayın, hiç bir aksesuar köpeğinize rahatsızlık vermemelidir ve travmaya neden olmamalıdır. Bu nedenle, köpeğin vücudu ile temas ettiği yerlere dikkat edilmelidir. Hayvana herhangi bir travma veya rahatsızlığın verdiğini tespit ettiğiniz ürünü kesinlikle kullanmayınız.