Köpek arabada nasıl taşınır

Aslında çok kolay görünüyor - köpeği salona koydun, kapıyı kapattın ve, tamam, seyahate hazırsın. Bu şekilde, köpek sahibi hiç bir zaman olmamış insanlar sadece düşünüyor. Peki, siz ve evcil dostunuz olabildiğince rahat hissetmeniz için, onu arabada nasıl taşımanız gerektiğini biliyor musunuz?
Öncelikle, araba köpekte çok hoş bir şeyi anımsatması gerekir ve bu şekilde arabaya alıştırılır - o zaman huzursuz davranış önlenebilir. Evcil dostunuzla yalnızca bir veteriner kliniğine gidiyorsanız, köpeğin arabayı negatif veya agresif bir şekilde algılaması doğaldır. Fakat, köpeğin genç yaşından itibaren seyahatler, şehir dışı ya da parkta koşup, oynayabileceği düzenli geziler hatırlanacaktır ve araba köpeğin tatiline kaçınılmaz bir başlangıç olarak algılanacaktır.
Alışılmadık bir ortamda nasıl davranıcağına, yaşına ve alışkanlıklarına bağlı olarak, arabada köpeğinizi nasıl taşıyacağınızı kendiniz belirleyin. Arabanın içine ilk kez giren yavru ve küçük köpekleri ellerinizde tutumak en iyisi, çünkü bu şekilde sahibine yakın olduğu için kendilerini güvende hissediyorlar. Köpeğin olağandışı ve korkutucu bir ortamda olduğu ilk kez, dokunma teması çok önemlidir - yani, köpekler başlangıçta hareketli arabayı aynen böyle algılar.
Köpek sahibinin ayaklarına oturduğunda en uygun pozisyonu alır diye bir görüş vardır. Arabayı tanımanın ilk aşaması için bu pozisyon gerçekten iyi. Ama eğer evcil dostunuz, çoğu köpek gibi, çok meraklı ise, biraz rahat edince onu yerde tutmak, çok zor olacak.
Arabada bir köpeğin nasıl taşınacağı ile ilgili tavsiyeler arasında en iyi seçenek, onu arka koltukta oturmasını öğretmektir. Zamanla, köpek bu bölgeyi kendi alanı olarak algılamaya başlar ve uzun mesafeler için bile seyahatle ilgili hiçbir sorun olmaz. Bunun için köpek sahibine mükemmel şekilde itaat etmeli, iyi yetiştirilmiş ve sakin olmalı – sadece sürücünün olduğu araba içinde, arka koltukta kalan genç köpeğin sürüşe müdahale etmesi ve bir kazaya sebep olması nadir değildir.
Köpek arka koltukta seyahat etmesine nasıl alıştırılır? İlk başta, sahiplerden biri yanına oturmalı ve köpeğin hareket sürecine "katılma" ve aynı zamanda ileriye gitme girişimlerini durdurmalıdır. Köpek ve sahibi arasındaki iletişim normal ise ve hayvan yeterince yetişmişse, o zaman, hareket sırasında, sadece arka koltukta ve başka hiçbir yerde olmaması gerektiğini alışkanlık haline getirme zamanı o kadar da fazla sürmeyecektir.
Arabada köpeği nasıl taşıyacağınızı bir kez seçtikten sonra, bu çizgiye kesinlikle uymalısınız ve arabadaki yeriyle ilgili olarak farklı komutlar ile köpeğinizi şaşırtmayın.
Seyahate çıkmadan önce köpeğin üç saat boyunca beslenmesi tavsiye edilmez ve eğer bulantısı olursa, eczaneden satın alınabilecek özel bir ilaç verilir.
ForDogTrainers kaliteli köpek malzemeleri sunar:
Malinois için çift katlı deri tutamaklı boyun tasması 45 mmDaha Büyük Görüntüle  Önceki   Naylon dokumalı araba emniyet kemeri Naylon dokumalı araba emniyet kemeri Naylon dokumalı araba emniyet kemeri   Sonraki Tüm köpek ırkları için naylon araba emniyet tasması  Bele takılan ''Eller serbest'' naylon dokumalı gezdirme tasması Birçok köpek ırklarına uygun kauçuk kaplama metal ağızlık  Birçok köpek ırklarına uygun plastik kafes ağızlığı
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/