Köpek Boyun Tasmasına Nasıl Alıştırılır?

Köpeğinizi boyun tasması takmak için eğitmek zor görünebilir, ancak uygun bir yöntem kullandığınızda öyle değil. Onlar neler? Öğrenelim!
İlk olarak, köpeğinize yaklaşıyorsunuz, onu ismi ile çağırıyorsunuz ve boyun tasmasını gösteriyorsunuz. Ardından evcil dostunuzun tasmayı koklamasına izin verin. Bir sonraki adım - kayışı köpeğinize takmak. Evcil dostunuzu okşayarak bunu yapmak daha iyidir. Tasmayı taktığınızda, köpeğin dikkatini oyuna ya da lezzetli yiyeceğe çevirmeye çalışın. 3-5 dakika sonra kayış çıkarılır ve köpek, okşayarak ve lezzetli ödül ile, teşvik edilir.
Fonksiyonel etiketli naylon köpek boyun tasması
Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın, köpeğin boyun tasması ile tepki süresini aşamalı olarak arttırın.
Bu sırada, kayışın çok sıkı veya bol olmadığınıdan emin olun (köpek boyun tasması doğru bir şekilde takıldığı zaman, tasma ile köpek boynu arasında iki parmağınızı serbestçe geçirebilirsiniz).
Tasmayı takarken köpek yerinde duruyorsa ve ondan kurtulmaya çalışmıyorsa, evcil dostunuz boyun tasmasına eğitilmiş ve alıştırılmış olarak kabul edilir.
Köpeğin boyun tasması eğitiminde temel hatalar:
1. Köpek tasmasını yanlış takılmak (çok sıkı veya çok bol);
2. Tasmayı köpeğe takarken acı vermek;
3. Zorlamak.
Modern örgülü gerçek deri köpek boyun tasması 40 mm Altın görünümlü plakalı deri köpek boyun tasması Büyük ırklar için pirinç plakalı gerçek deri köpek boyun tasması FDT Artisan - Eski bronz görünümlü yıldız süslü pembe köpek boyun tasması 40 mm FDT Artisan - Eski gümüş görünümlü plakalı taba deri köpek boyun tasması
Tercihinize bağlı muhteşem köpek boyun tasmaları - resimlerin üzerine tıklayın.
Evcil dostunuz için en iyi boyun tasmasını buradan seçebilirsiniz.