Köpek eğitmeni nasıl seçilir?

Eğitim kalitesinin doğrudan eğitmene bağlı olduğunu kabul edeceğinizi düşünüyorum. Çalışma arzunuz ve tavsiyelere uyma beceriniz sonucun % 40-50'sini oluşturuyor. Gerisi - size cynologistinin verdiği bilgi ve yöntemlerdir. 
Eğitim yolları ve okulları kendi aralarında büyük farklılıklar gösterir, eğitmenin uzmanlığı da önemlidir. Çok az sayıda cynologist yalnızca itaat ile çalışır, çoğunluk köpeklerini eğitir ve belli bir disiplinde ya da çalışma yönünde performans gösterir. 
Eğer eğitmeniniz Genel İtaat Kursu'nun sadece 10 komutunu uygulayabiliyorsa ve öğretebiliyorsa, büyük olasılıkla hala çok az deneyime sahiptir ve hatta kynoloji alanında daha fazla gelişme arzusu yoktur.
Kalın jüt kilifli kısa köpek eğitim kolluğuKalin jüt ısırma kolluğu verimli köpek eğitimi için idealdir
İyi bir cynologistten aldığınız bilgi, eğitmeninizin bildiği ve yapabildiğinin yaklaşık % 1'i olacaktır. Bu, sahibi sıfır bir köpekle ilk itaat seviyesine geldiğinde anlamına gelir.
Ancak, beceriksiz eğitmen çok az var ve böyle biri ile karşılaşmanız pek mümkün değil. Deneyimsiz sahipler eğitim başlangıcında, neredeyse tüm köpek işleyicileri için sorun olmayan zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır ve size birçok yol sunarak bu sorunlar kolayca çözülebilir. Eğitim yöntemlerinden hoşlanıp hoşlanmadığınıza, bu kişiyle çalışıp çalışamayacağınıza dikkat etmelisiniz. Cynologist’in, egzersizleri nasıl anlattığı çok önemli. Gerçek öğretmenler asla tekrar edemeyeceğiniz özel terimlerle konuşmaz. Bütün teori en erişilebilir kelimelerle açıklanmaktadır. 
Köpeğinizle nasıl iletişim kurduğunu ve çalıştığını görün. Düzeltme kullanılırsa (özellikle sert yöntemler), cynologist size bunun neden gerekli olduğunu açıklamalıdır. Köpeğe şiddetli acı veren aşırı sert bir düzeltmenin ciddi bir nedeni olmalı. En azından insanlara ve hayvanlara saldırganlık.
Ve bunun tersi de, hiçbir olumsuz komut olmadan (“hayır” emri) yalnızca “olumlu teşvik” (övgü) kullanımı da her zaman iyi değildir. Eğitimde yeni bir yöntem vardır – temassız, köpeğe hiç bir davranış düzeltme eğitimi verilmiyor. Ancak bazı köpeklerin katı bir ele ihtiyacı vardır ve bu tekniğin kullanılması işe yaramayacaktır. 
Naylon eğitim koruma önlüğü
Eğitim sırasında çiziklerden ve ısırmalardan koruyan önlük
Cynologistin evcil hayvanınızla başa çıkabildiğinden ve istenen sonucu verebileceğinden emin olun (örneğin, bir Kafkas Çobanınız var). Genellikle profesyoneller hangi köpeklerle çalıştıklarını ve hangileriyle çalışmadıklarını, hangi yöntemler kullanılacak ve hangileri yasaktır, açıkça ayırt eder. 
Deneme dersini beğenmediyseniz, eğitmenin size söylediklerini çok fazla anlamadıysanız veya bu kişiden hoşlanmadıysanız, başka bir eğitmen arayın. Bu, seçilen öğretmenin kötü olduğu anlamına gelmez, sadece kişisel faktörün çok önemli olduğunu unutmayın ve bu eğitmenin sözlerine ve davranışlarına güvenemiyorsanız, köpeğinizi yetiştiremezsiniz. 
Tüm köpek yaşlarına uygun french linen eğitim kolluğu
Tüm köpek yaşlarına uygun ısırma kolluğu
Eğitmenin size uyacağını gösteren işaretler:

1. Güven veriyor. 

2. Teori ve pratiği çok net bir şekilde açıklıyor, her şeyi birkaç kez tekrarlıyor, anlamadıysanız tekrarlamanızı veya söylemenizi istiyor.

3. Köpeğiniz onunla egzersiz yapıyor. Köpek, cynologist ile temas etmiyorsa, nedenini size söylüyor. Sonuçta, birçok köpek yabancılara karşı güvensiz ve güçlü sosyal beceri zorlukları ile birlikte geliyor. 

4. Bir seansta, köpek en az minimum ilerleme sağlamıştır. Derecesi evcil hayvanın ilk durumuna bağlıdır. Yine, eğitmen bugün bunu neden yapamadığımızı açıklamalıdır. 

5. Dersten sonra enerjiniz yükseldi ve ilerlemenizi göstermek ve bir sonraki derste övünmek için ev egzersizlerini dört gözle bekliyorsunuz. 

Ve iyi cynologistler köpeğe değil de sahibine öğretmeyi tercih ettiklerini unutmayın, çünkü eğitimin sonucunun daha uzun tutulmasını sağlamayı amaçlamaktadırlar.
Profesyonel eğitim için K9 eğitim malzemelerimizi inceleyiniz.