Köpek için oyuncak seçimi

Birçok köpek sahibi, evcil dostlarının oyuncakları yoksa, köpeğin itaatsizliğini ve kötü davranışlarını provoke edebilecek kadar sıkılabileceklerini düşünmezler. Gerçek şu ki, köpeklerin enerjilerini harcamaya ihtiyaçları vardır. Sokakta koşup, aktif oyun oynamak için yeterli zamanları yoksa, moralsiz, itaatsiz olurlar ve saldırganlık göstermeye bile başlayabilirler.
Köpek için oyuncak seçimiNeyse ki, özel oyuncaklar köpek sahiplerini benzer problemlerden kurtarıyor. Peki, sevgili dört ayaklı dostunuz için oyuncak nasıl seçilir? Köpekler, insanlar gibi, en çok çocuklukta oynamak isterler, bu yüzden yetişkin bir köpek için 2-3 favori oyuncak yeterli ise, yavru çok daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. İstisnasız tüm yavrular oyuncak kemirmeye çok düşkündürler ve bazen oyuncağı ısırırlar ya da bir parçasını kemirirler. Böyle durumlardan kaçınmak, köpek oyuncağın çeşitli kısımlarının yutulmasını ve farklı hastalıkları önlemek için, köpeğe kesinlikle zararsız özel "köpek" oyuncakları verilmelidir.
Ancak, sadece köpek yavruları değil, aynı zamanda diğer evcil hayvanlar oyuncaklarını kemirmeyi severler. Bugün, birçok pet shop’larda papağan, hamster, kedi için oyuncak satın alabilirsiniz, ancak en popüler köpekler için oyuncaklar. Çok çeşitli pet shop mağazalarında köpek için oyuncak seçerken, oyuncağın köpek boyutuna uygun olması gerektiği unutulmamalıdır. Böylece, hiçbir durumda büyük bir köpeğe küçük bir oyuncak vermemelisiniz, çünkü oyun sırasında onu kolayca yutabilir. Ancak, küçük köpeklere büyük boyutlu oyuncaklar satın alınabilir – buna sadece mutlu olacaklar.
Ayrıca, köpek için oyuncak seçerken, bireysel alışkanlıklarını ve buna benzer eğilimlerini hesaba katmalısınız. Koşmaya çok düşkün olan köpekler için, çeşitli boyutlardaki topların yanı sıra zeminde kolayca yuvarlanan oyuncaklar da uyacaktır. Yataklarında uzanmayı ve bir şeyi düşünerek kemirmeyi seven sessiz köpeklere, özel köpek kemikleri ve güvenli malzemelerden yapılmış çeşitli oyuncaklar uygundur. Hemen hemen tüm köpekler, yumuşak peluş oyuncaklardan hoşlanır, ancak, köpek böyle oyuncaklarla oynarken, her zaman oyuncağın çeşitli parçalarının kemirilmelerini ve köpek tarafından yememesini önlemek için bunlara dikkat etmelisiniz.
ForDogTrainers mağazamızda çeşitli köpek oyuncakları satın alabilirsiniz:
İpli yümuşak kauçuk köpek eğitim topu 6 cm Ödül mamalı sarı köpek oyuncağı Köpek için zilli kauçuk diş oyuncağı Renkli düğümlü köpek diş ipi İnteraktif ödül saklamalı oyuncak (medium)
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com