Köpekle oynamak önemli mi?

Köpekle oynamak çok önemlidir. Sonuçta, onun için oyun – faydalı zaman harcamak için bir yol. Oyun sırasında yeni komutlar ve beceriler öğrenilir. Sahibi köpekle birlikte zevkle oynamalı, böylece evcil dostu için bir "lider" haline gelmelidir. Böylece fiziksel şiddet olmaksızın, sadece oyun oynarken ve eğlenerek otorite kazanacaksınız.

Eğer hayvanın oyun ihtiyacını tatmin etmezseniz, köpek kendisi için eğlence bulacaktır. Sokakta çöp toplamak, kedilere koşup havlamak, insanlara havlamak, mobilyaları kemirmek vb.

Eğer bir köpeğiniz varsa, ona ayrılması gereken zaman ilk başta göründüğünden çok daha fazladır. Bakım için gerekli şartları yerine getirmenin yanı sıra (yürüyüş, besleme, kürk bakımı, banyo), oyun evcil hayvanınızın uyumlu gelişim sürecinin önemli bir parçası olarak değerlendirilir.

Köpekle nasıl oynayabilirsiniz?

Köpek ile oyun sürecinde, herhangi bir ilişkide her zaman lider Siz olmalısınız. Sevdiği bir şeyi vermesini istediğinde köpeğinize asla memnuniyetsizliğini ifade etmesini izin vermeyin. Gündelik hayatta ve oyunda lider her zaman sahibi olmalıdır.

Nesne aramak

Hazırladığınız oyuncağı köpeğe koklatın (örn., bu İpli sert kauçuk köpek eğitim topu 6 cm, çünkü kokusu hoş ve arama oyunları için idealdir). Sonra kendinizden üç metre mesafeye atın. Top yere düştüğünde, köpeğe "Ara!" komutunu verin. Daha sonra atış mesafesini kademeli olarak 10-15 metreye kadar yükseltin.

Köpek evde de bir şeyler arayabilir. Gösterin, sonra nesneyi adlandırın ve sonra sessizce başka bir odada saklayın. Köpeğe "Ara!" komutunu verin. Birkaç gün sonra öğe sayısı artırılabilir. En uygun - iki ya da üç parçadır. Köpek karşı koymaya çalıştığında, örneğin, bulduğu nesneyi vermeye istemediğinde - kesin "Ver" deyin ve oyuncağı alın, eğer isteğinizi reddederse oyunu durdurun. Oyun, köpek için bir ölçüde teşvik olduğundan, o gerekli davranışı öğrenmeli.

Köpekle doğaya arabayla gitmek çok yararlıdır. Köpeğinizin tüyleri dökülüyor ve arabada kalıyorsa, endişelenmeyin, elektrikli süpürge bu durumu düzeltmenize yardım edecektir. Doğada, bir gölet veya nehir yakınında, bu oyunu oynayabilirsiniz:

Kim kazanır?

Bir sopa, halat, bite tug veya oyuncak çekerek evcil dostunuz ile rekabet edebilirsiniz. Bu oyunun yalnızca büyük yavrular ya da olgun köpeklerle oynanması önerilir, çünkü çok genç ve küçük köpeklerde ısırık ve kalıcı dişler tamamen oluşmamıştır. Ayrıca, bu oyun köpeklerin önemli özelliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunur: köpeğiniz lider değilse, yarışmanın sonunda oyuncağı ağzında bırakabilirsiniz – bu köpeğin kendi yeteneklerine güvenini artırır. Eğer, köpek çok belirgin ölçüde lider ise, oyuncağın Sizde kalması gerekir.

İyi ve doğru gelişimi için köpekle oynamak çok önemli. Evcil dostunuzla oyunların ve vakit geçirmenin keyfini çıkarmak için ForDogTrainers özel köpek oyuncakları sunar:

Sağlıklı dişler için kauçuk top köpek oyuncağı 5 cm  /tr/home/113-oerguelue-ip-koepek-oyuncagi.html Çanlı top köpek oyuncağı Ödül mamalı kırmızı köpek oyuncağı (orta) Orta boyutlu frizbi köpek oyuncağı

Aklınıza gelebilecek daha birçok oyun oyunayabilirsiniz, ancak bu eğlencenin asıl amacı, köpeğiniz ile iletişim kurmaktır ve aynı anda hayvanın istenen davranışını üretmektir.