Köpekler için tehlikeli bitkiler

Evde veya dairede yaşadığınıza bakmaksızın, muhtemelen pencere veya rafta en az bir favori çiçeğiniz vardır. Yada belki tam bir bitki koleksiyoncususunuz? Ve aynı zamanda bir köpeğiniz mi var?
Çiçekler, ilk bakışta neşe ve zevkten başka bir şey getirmez. Ama sadece ilk bakışta. Bitkiler, özellikle köpekler için çok zararsız olmayabilir. Eğer köpeğiniz varsa, köpeğe zarar verebilecekleri için, bitkileri dikkatlice seçmelisiniz. Özellikle köpeğinizin ulaşabileceği sınırlar dahilinde olacak bitkilere daha dikkatli seçmelisiniz.
Bitkiler sadece estetik zevk getirmez, aynı zamanda sevgili köpeğinize de önemli zararlar verebilir. En tatsız sonuçlar olabilir: halsizlik ve zehirlenme. Ve bunlar, bitkilerin, köpeklerde kusma, ishal, dil şişmesi, cilt tahrişi, mide krampları, böbrekleri, solunum yollarını ve kalbi tahrip edebilecek toksinlere sahip olmaları nedeninden dolayı meydana gelir. 
Bu tür zararlı bitki çok var. Bununla birlikte, aşağıda listesi verilen en yaygın olanları vardır: 
Dieffenbachia - yapraklarında, akciğerlerin çalışmasını olumsuz yönde etkilerken, mukoza dokularının yanmasına neden olabilecek asit içerir.
Philodendron - zehirli yaprakları var. Yapraklarda bulunan spesifik asit, mukoza zarına temas ettiğinde ağrılı bir yanma hissine neden olur. Yapraklardaki madde böbreklerin çalışmasını önemli ölçüde bozabilir. 
Hortensia - toksik yaprakları ve çiçekleri vardır. Bu bitki tarafından zehirlenen köpek, karın, ishal, kusma, hazımsızlık, şiddetli ağrı yaşar. Kalbin, böbreklerin ve akciğerlerin hasar gördüğünü gösteren bir titreme mümkündür.
Evcil hayvanınızla seyahat ederken dikkatli olun. Süs bitkilerinin fidanlıklarını ziyaret etmeye karar verirseniz, ya da sadece arkadaşınızın yazlığına giderseniz, çok dikkatli olmalısınız - köpek tehlikeli bitkilerden birini yiyebilir.
Köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz ve evinizde birçok farklı bitki varsa, evcil hayvanınızı tehlikeye atmamak için hangi bitkilerin zararlı olduğunu dikkatlice öğrenin. 
Köpeğinizin zehirlendiğinden şüpheleniyorsanız, yardım için derhal veterinere gitmelisiniz.
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com