Kılavuz Köpek İçin Hangi Göğüs Tasmasını Seçmelisiniz?

Rehber köpekler görme engelli insanlar için önemli bir rol oynamaktadır. Yönergeleri takip etmelerine ve toplumda sosyalleşmelerine yardımcı olurlar. Bir rehber köpeğin, engelli insanlara yardım etmek ve bunu maksimum etkiye getirmek için özel bir donanıma ihtiyacı vardır.
Yardım köpeği için en iyi rehber köpek koşum takımı nedir? Uzmanlar ile birlikte tasarlanan ve profesyoneller tarafından üretilen 2 model var.
Rehber köpekler için siyah deri göğüs tasmasıİlk kılavuz köpek göğüs tasması modeli yüksek kaliteli hakiki deriden yapılmıştır. Dayanıklıdır. Göğüslük kısa arka tutamağa ve uzun çıkarılabilir tutamağa sahiptir. Her ikisi de deri ile kaplıdır. Büyük tutamak, çabuk açılan tokalarla kolayca çıkarılabilir. Küçük olan sabittir. Dahası, uzun tutamak her zaman işleyicinin bıraktığı konumda kalır.
Deri kılavuz köpek koşumu ayarlanabilir. Koşumun boyutunu düzenleyebilir ve köpeğinize mükemmel şekilde yerleştirebilirsiniz. Hızlı çıkarılabilen tokası ile göğüs tasmasını takmak ve çıkarmak çok kolaydır. Ayrıca, gezdirme bağlantısı için arka kısımda geniş bir D halkası vardır. Göğüs tasmasının metal detayları pirinçtir. Sağlam ve paslanmaya karşı dayanıklı.
Köpeği karanlıkta görünür hale getirmek için koşum üzerinde yansıtıcı çizgiler vardır. Her iki taraftaki Velcro yamalar köpeği tanımlayacaktır.
Hakiki deri köpek ekipmanı için ekstra güçlü ve güvenlidir. Vücut kıvrımlarına uyum sağlar ve olağanüstü konfor ve hava sirkülasyonu sağlar. Göğüslük maksimum işlevsel ve kullanışlı. Ayrıca rehber köpek eğitimi için de uygundur.
İkinci model naylondan yapılmıştır. İnanılmaz derecede dayanıklı, hafif ve tüm hava koşullarına Rehber köpekler için siyah naylon göğüs tasmasıuygundur. Bu naylon kılavuz köpek koşumu nem etkisi altında şeklini kaybetmez. Ön göğüs kayışı, ek güç ve köpeğin konforu için iki katlı naylondan yapılmıştır. Yansıtıcı göğüs kayışı karanlıkta görünürlüğünü artırmak içindir.
Koşumun üzerinde iki tutamak vardır: kısa ve uzun. Sırttaki kısa naylon tutamak, göğüs tasmasına güvenilir bir şekilde dikilmiştir. Uzun tutamak, naylon kaplamalı, sağlam ve hafif çeliktendir. Tutamak, her zaman sabit konumda kalır. İki hızlı çıkarma tokası, tutamağın çıkarılmasına ve bu koşumun antreman için kullanılmasına izin verir.
Koşumun kayışları, köpeğin derisinin kesilmesini ve sürtünmesini önlemek için geniştir. Her kayış dikkatli bir şekilde dikilmiştir ve bazı yerlerde çift dikişlidir. Göbek altındaki kayışı ayarlamak kolaydır. Göğüs tasmasını köpeğe takmanızda zamandan tasarruf etmenizi sağlayan hızlı çıkarılabilen kalıplı plastik tokası da vardır.
Küçük tutamak üzerindeki kayan O-halkasına gezdirme tasması sabitlenir. Tüm metal detaylar kaynaklı, paslanmaya karşı dayanıklı, krom kaplamalı çelikten imal edilmiştir. Her iki tarafa da velcro ID yamaları seçebilirsiniz.
Her iki koşum orta ve büyük köpekler için uygundur. Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com