Kendi kendine eğitim hangi cinsler için uygundur?

Kendi kendine eğitim, sahibinin köpeğini kendinin eğitmesidir. Hangi durumlarda onu kendi eğitmiyor? Birincisi, köpek özel okulda veya tam pansiyonda tutulduğu ve orada uzmandan eğitim aldığı zamandır. İkincisi, köpek evde yaşamaya devam ettiğinde ve aynı uzman haftada 2-3 kez ona geldiğinde, onu kurallara uygun çalıştırmak için yürüyüşe götürdüğünde.
Diğer durumlarda, itaat hakkında konuşursak, köpeğin sahibi onu kendi başına eğitir, hatta eğitim alanını ziyaret eder. Eğitim alanında sahibine köpeğini nasıl eğiteceği öğretilir. Eğitim alanında ev ödevi değerlendirilir, hatalar düzeltilir ve bir sonraki başarıya ulaşması için sahibine talimat verilir. Sözde bireysel eğitimde bile - sahibi ve köpeği eğitmenle yalnız başına çalıştığında, köpek hala sahibi tarafından eğitilmektedir. Eğitmen yalnızca sahibine söyler, gösterir ve düzeltir.
Özel ekipman, özel koşullar veya özel asistanların varlığını gerektiren kurslar için kendi kendine eğitim zor veya imkansızdır. Örneğin, bir köpeği bekçilik görevi veya mondioring için eğitmek zor olacaktır.
Köpeği kendiniz eğitmemeniz gereken tek durum, ilk köpeğinizi deneyimsiz olarak eğiteceğiniz zamandır.
Ne yazık ki, ne kitaplar ne de videolar hatalardan kaçınmak için yeterince bilgi aktaramaz. Tecrübesi olmayan bir köpek sahibi, terimleri ve köpek için bazı etkilerin önemini doğru şekilde anlamamaktadır, çevre koşullarına ve yazarların tavsiyelerine gerekli olan anlamı veremiyor.
Bu nedenle, ilk köpeği bağımsız olarak değil, bir uzman gözetiminde eğitmeniz önerilir. Ve deneyim kazanmış olan köpek sahibi, cinsten bağımsız olarak köpeğiyle ihtiyaç duyduğu itaat becerilerini bağımsız olarak oluşturabilecektir.
Belli bir deneyime sahipken kendilerine itaat becerileri öğretilemeyecek köpek ırklarının olduğunu duydunuz mu?
Afedersiniz, ama bu ırkları bize uzaylılar mı gönderdi? Kafkas Çoban Köpeğini, American Staffordshire Bull Berrier’i ve Dogo Argentino’yu da sıradan insanlar sıradan insanlar için yarattı. Ve şimdi bu köpekler binlerce mutlu ailede mutlu bir şekilde yaşıyorlar ve itaatkar bir şekilde yerleşim yerlerinin sokaklarında yürüyorlar.
Bu nedenle, kendi kendine eğitimin olasılığı veya imkansızlığı, köpeğin cinsine göre değil, sahibinin konuyla ilgili bilgi ve deneyiminin varlığına göre belirlenir. Yine de kesin cevabı duymak istiyorsanız, kesin olarak sadece ilk köpeği kendi başınıza eğitmek tavsiye edilmiyor.
Köpek eğitimi için malzemeler:
Keçeli Siyah Kauçuk Kaplı Kış için Uygun Köpek AğızlığıKöpek Eğitimcisi için Naylon Bel Çantası  Nikel kaplama yuvarlak plakalı naylon köpek boyun tasması Yavru için ısırma eğitim kolluğu Tutma yeri sargılı dumbbell 1 kg
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/