MONDİORİNG

Mondioring, çeşitli sistemlerin ana unsurlarını bir arada içeren belirli bir köpek eğitimidir: itaat, koruma ve güvenlik, çeviklik. Genel olarak, mondioring en popüler ve en hızlı gelişen köpek yetiştirme türlerinden biridir.
Mondioring eğitimi

Mondioring Sistemine Göre Köpek Saldırı Eğitimi

Bununla birlikte, birçok köpek sahibi aynı soruyu soruyor: "Köpek koruma işlerinde gerçek bir beceri kazanıyor mu, yoksa sadece bir sergi performansını mı sergiliyor?"
Tüm Avrupa Tek Yüzük İçinde
Öncelikle mondioring kökenini bir köpek eğitim sistemi olarak Belçikalı, Hollandalı ve İsviçreli kinologlara borçludur. Bu işbirliği tesadüf değildir: Mondioring'in asıl görevi, çeşitli Avrupa köpek eğitim sistemlerini (French Campagne, Dutch KNVP ve German Schutzhund) birleştirmek, böylece farklı ülkelerden köpek yetiştiricilerin, eğitmenlerin, işleyicilerin ve köpeklerin genel olarak uluslararası tek tip kurallara göre katılabilmelerini sağlamaktır. En kısa sürede sistem Avrupa'ya yayıldı ve hatta ABD ve Kanada tarafından bile uygulanmaya başladı.
K9 Çeviklik Eğitimi

Çeviklik, Mondioring Eğitim ve Yarışmalarının Bir Parçasıdır

Mondioring'in ana özellikleri, yoğunluk ve komplikasyon, çeşitli elementlerin ve dikkat dağıtıcıların birleşimidir (silah veya başka yüksek bir ses, bazı öğeler köpeğin üzerine düşebilir veya köpek su ile ıslanabilir). Köpek her zamanki itaat egzersizlerinin yanı sıra çeşitli saldırı türlerini gerçekleştirmeli ve yerine getirmelidir. Bu saldırılar şunlardır: ısırma ile ve ısırma olmadan, ön atak, kaçma saldırısı, kaçma saldırısı durdurma. Karmaşık işlem kompleksi, köpeğin daima uyanık olmasını ve işleyiciyle yakın çalışmasını sağlar. Bu bağlamda, köpeğin becerileri mondioring yardımı ile mükemmel bir şekilde gösteriliyor. Köpeğin zekası, fiziksel gelişimi, öfke, beceri ve potansiyel seviyesini belirlemeye yardımcı olur.
Çok Fazla mı, Çok Az mı yoksa Sadece Yeterli mi?
Mondioring çok ilginç bir köpek sporu ve eğlenceli performans olmasına rağmen, bazı köpek işleyicileri şüpheyle bu eğitim sistemine yaklaşıyor. Bazı köpek sahipleri, köpeklerin yardımcısını ısırmaya teşvik edilmesinden hoşlanmaz (ısırma elbisesi ile olan kişi - köpeğe "saldırır", korunan şeyi almaya çalışır): köpek agresifleşmez mi? Diğer insanlar, işleyicinin kendisini korumaya ve gerçek hayatta olduğu gibi gerçekten saldırma hakkına sahip olmadığı için memnun değildir: köpeği ringde incitmek yasaktır - bu, köpeğin asla gerçek bir saldırıya hazır olmayacağı ve ilk şokta geri çekileceği anlamına gelir.
Köpek ısırma eğitimi

Mondioring Eğitimi: Köpek Yardımcıyı Isırmaya Eğitiliyor

Aslında her iki görüş de doğru değil. Mondioring'in küçük bir sırrı vardır: bu köpek eğitim sistemi her cins ve her köpek için uygun değildir. İyi huylu ve arkadaş canlısı köpek (Labrador Retriever gibi), özellikle köpek yanlış bir şekilde öğretildiyse, Mondioring eğitimi ile gerçekten dehşete düşebilir. Köpek koruyucu olmayacak ve tamamen kaybedilecek. Aynı zamanda, saldırganlığa eğilimli olan bazı köpekler, onları Mondioring sistemine göre eğitmeleri halinde kontrolsüz hale gelebilir - ama bu köpek eğiticisinin hatasıdır. Ancak hizmet köpekleri, özellikle Malinois ve Alman Çobanları bu sporda yüksek oranlar göstermektedir.
Köpek eğitimi için profesyonel ekipmanlar, resimlerin üzerine tıklayın!
Bestseller! Köpek Eğitimi için Hafif Koruma TulumuIPO / Schutzhund için Köpek Atlama Bariyeri - 1 metreBestseller! Köpek Eğitimi için Jüt Kılıflı Profesyonel Isırma Kolluğu