Pitbull

Irk tarihi: Amerikan Pit Bull Terrier, kolonistler tarafından Amerika'ya getirilen eski savaş bulldoglarından geliyor. Amerikan Staffordshire Terrier'in doğrudan atası olan Pitbull, bugüne kadar FCI tarafından tanınmayan bir ırk olmaya devam ediyor. Görünümü ve fiziği konsolide edilmemiştir.
Ülke: ABD
Genel görünüm: Amerikan Pitbulterrier - orta boy bir köpek, güçlü, kısa tüylü, düzgün ve iyi tanımlanmış kaslara sahip. Bu ırk güç ve atletizm ile bilinir.
Boy ve kilo: Omuz yüksekliği 46 - 56 cm. Kilo - 16 - 45 kg.
Kürk: kısa, kalın ve parlak.
Renk: herhangi renkte olabilir, beyaz işaretlere izin verilir.
Kafa: Pitbull, türünün önemli bir unsuru olan benzersiz bir kafa yapısına sahiptir. Büyük ve geniş, büyük bir güç hissi veriyor, ancak köpeğin gövdesi ile orantılı. Yan taraftan bakıldığında, kafa takoz şekline sahiptir. Profilde, kafatasının üst çizgisi ve burun birbirine paraleldir. Net anahatlara sahip başı, gücü, zarafeti ve karakteri ifade eder.
Kulaklar: Kulakların boyutu - küçük veya orta büyüklükte, yukarı doğru, kesik olabilir.
Gözler: Orta boy gözler, şekli – yuvarlak veya badem şeklinde, geniş aralıklı ve derin. Mavi hariç (kusur olarak kabul edilir) tüm renkler kabul edilebilir.
Boyun: Kuru, kaslı, hafif kemerli, tepeye doğru genişliyor.
Dişler: Düzgün ve beyaz dişler. Makas ısırığı.
Gövde: Masif değil. Sırt güçlü. Üst çizgi, kaslı, düz sırta eğimli bir şekilde aşağıya doğru uzanır. Bel kısa, kaslı ve göğüs kafesinden daha dar ve biraz yüksek.
Göğüs: Göğüs kafesi derin ama çok geniş değil. Kaburgaları hafif çıkıntılı, birbirine yakın ve esnek olmalı, uzun kaburgalar – kusur sayılır.
Kuyruk: Üst çizginin doğal şekilde devamı, ucuna doğru daralır. Köpek sakin, rahat bir durumda olduğunda, kuyruğu düşük tutar ve yaklaşık topuk eklemlerine ulaşır. Hareket halindeyken, genellikle kuyruğunu sırt seviyesinde tutar. Heyecanlıyken kuyruk yükselir, ancak asla sırt üstünde kıvrılmaz.
Bacaklar (ön ve arka): Önkollar güçlü ve kaslı, dirsekler gövdeye yakın. Önden bakıldığında, önkollar tamamen diktir ve birbirinden orta derecede geniş bir mesafede bulunur. Ayaklar kısa, güçlü, düz, eklemlerde esnek. Profilden bakıldığında - neredeyse dikey. Arka bacaklar güçlü, kaslı, birbirine oldukça geniş mesafededir.
Çekici özellikleri: Amerikan pitbulterrier - aile için iyi bir arkadaş, çocuklara olan sevgileri ile bilinrler. Amerikan pitbulterier'lerinin, köpeklere karşı saldırganlık ve fiziksel gücü nedeniyle onunla dikkatli bir şekilde sosyalleşmeye ve itaat eğitimi yapmaya hazır olan bir sahip gerektirir.
Profesyonel köpek eğitim ekipmanı üreticisi ForDogTrainers Pitbull için özel malzemeler sunar. Resmi sitemizde Pitbull için deri ve naylon göğüs tasmalarıderi ve naylon boyun tasmalarıPitbull’nun motivasyonunu artıracak ve becerilerini geliştirecek eğitim kollukları ve bite tug'lar, deri ve naylon gezdirme tasmalarıeğitim oyuncakları ve bakım aksesuarları bulabilirsiniz.