Sprenger şok tasmaları - insan ve köpek arasındaki iletişim

Köpekle anlaşılabilir bir dilde konuşun

Herhangi bir köpeğin içgüdüleri, otoriteye itaat etmesini zorunlu kılar. Bu otorite bir kişi veya kendi topluluğun alfa lideri olabilir. Köpekler içgüdüsel olarak, toplumda kendi statüsünü bilmek isterler. Bu nedenle, hiyerarşide kendi özel yerini bilmek onlara sakinlik getiriyor ve tüm sisteme istikrarlık sağlıyor. Yeni bir gruba katılarak, köpek otomatik olarak o grubunun liderini ve onun emri altındakileri algılar.
Aile içindeki yerini göstermek, neler yapabileceği ve yapamayacağı konusunda net kurallar sağlamak, sadece bir sahibinin değil – bir liderin görevidir. Ve burada eğitimin önemli noktası - köpeğin eylemlerini tahmin etme yeteneğidir.

Modern köpek eğitim ilkeleri

Modern köpek eğitimin popüler "İstenmeyen hareketleri göz ardı etmek, arzu edilen hareketleri ise - ödüllendirmek" prensiplerinin ötesine çıkalım, köpek eğitiminin diğer yollarını inceleyelim.
Bildiğiniz gibi, köpekler insanların ceza unsurlarını asla kullanmazlar, ancak, onlar topluluğun genç üyelerini otoriter hırıltı, vücut dili ve dokunuşlar ile öğretiyorlar. Not: Doğal ortamda, sürünün genç üyesi daha üst bir konumda olduğunda herhangi bir ihlal hiç bir zaman göremezsiniz, burada hiçbir şey yok sayılmaz, bunun yerine hemen düzeltilir!

Eğitim tasması yardımı ile ‘’Isırma’’

Evcil köpeklerin başarılı eğitimi için insanlar ile tasarlanan en etkili eğitim tasması – dikenli köpek boyun tasmasıdır. Doğru kullanıldığında, bu boyun tasması yavruyu yetiştiren, anne-köpeğin ısırmasına ya da sürünün üst düzey bir üyesinin yanlış davranışın uyarısına yakın olacaktır, ve son olarak, dikenler toplumda yüksek konuma talip olanları kontrol etmek için bir araç olacaktır.

Sprenger eğitim tasmaları

Şok boyun tasmasını kullanmadan önce, başarılı köpek sahibi tasmanın kullanabileceği yollarını ve basıncın nasıl azaltacağını veya kaldıracağını araştırmalıdır. Sonra – şok boyun tasmasının bağlamanın doğru yollarını öğrenmelidir. Baklaların teli kalın, dikenlerin uçları ise, köpeği yaralamama amaçlı, yuvarlatılmış olmalıdır. Sprenger markanın şok boyun tasmaları kolye gibi açılır ve bunun sayesinde onu köpeğin boynuna doğru bir şekilde ve doğru yere bağlayabilirsiniz.
Bu tür tasmalar köpeğin gözlerine zarar vermemek için boyundan giyilmemelidir.
Not: Dikenli boyun tasmasını çok rahat bir şekilde köpeğin boynundan giydirebiliyorsanız, onun ölçüleri yanlıştır ve köpeğin boynunda yanlış bir yerde duracaktır!
Kullanım:

Başarının anahtarı – şok boyun tasmasını doğru kullanımdan başlar.

Gezdirmeyi boyun tasmasına bağlayarak, Siz iki en önemli eğitim unsurunu birleştirmiş olacaksınız – elinizi ve şok boyun tasmasını.
Onlar iletişimin içgüdüsel parçası olduğu için, bütün köpekler dokunmaya duyarlıdır. Boyun tasması yolu ile, farklı düzeylerde, köpeğinize dokunmayı öğrenin ve, şüphesiz, köpeğiniz ile iletişim sırasında lider Siz olacaksınız!
Zincir, evinizde uygunsuz davranışa, köpek dilinde "hayır" söylemenizin mümkün olmasını sağlar!
Lütfen, gezdirmeden köpeğinizi doğru yöne çekmeyin, sadece yanlış olan yönü ona anlatmaya çalışın, ve lider olarak, hızı Siz ayarlayın. Etkileri gerekli seviyede uygulayarak, köpeğiniz ile gerçekten iletişim kurabilirsiniz. Elinizde olan gezdirme tasması doğru yönde ürümesini değil, boyun tasmasını yönlendirmektedir.

Alman markası çok boyun tasması Naylon kombinli şok boyun tasması Kaliteli şok köpek boyun tasması Curogan şok boyun tasması Metal şok eğitim tasması

Sprenger şok boyun tasmaları lisanslı eğitmenler ve çalışma uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Eğer, şok tasması sizde işe yaramazsa, o zaman bir uzman bulup ondan yardım isteyin.
Gösteri:
Çoğu profesyoneller köpeğini hep sol ayağı tarafında tutar. Bununla alakalı pek çok teori vardır. Ancak, şok boyun tasması köpeğin boynunda sıkıca bağlı iken, köpeğinizin ya da sizin durmanız gereken belirli bir yer yoktur.
Clicklock sistemli veya baklalarından açılıp, sökülen şok boyun tasmasını kullanmaya başladığınız andan itibaren, tasmanın köpeğin boynunda doğru veya yanlış duruşu yoktur. Önemli olan tek şey, boyun tasmasının çok gevşek veya çok sıkı olmamasıdır. Köpeğin kafasından şok boyun tasmasını giydirmeye kaçının – gözlerine zarar verebilirsiniz. Şok tasmasını dikenleri dış tarafa kalacak şekilde takmayın.

Sprenger şok tasması Kaliteli eğitim tasması /tr/metal-boyun-tasmalari/608-sprenger-clicklock-sistemli-siyah-celik-sok-tasmasi.html Curogan şok boyun tasması Siyah çelik şok boyun tasması

Bu boyun tasmasının yalnızca sahibi bir kuvvet uyguladığı zaman hissedilir olduğu varsayımı doğru değildir. O sürekli köpeğin boynuna baskı yapıyor, ve bu da yaralanmaya neden olabilir.
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/