Uyuşturucu ve patlayıcı madde aramak için köpek eğitimi

Uyuşturucu arama
Uyuşturucu aramak için köpek eğitimi 4 aşamadan oluşur. Her birinin süresi, köpeğin bireysel niteliklerine bağlıdır.
1 aşama
Delikli PVC'den bir tüp içine, köpeğin tepki vermesi gereken madde yerleştirilir. Eroin ve kokain, bir köpeğin doğrudan teması için çok tehlikelidir. Bu durumda uyuşturucuya temas eden ve kokularını absorbe eden küçük bez parçaları kullanılır. Birkaç gün boyunca bu tüple köpekle oyunanır, ta ki onun en sevdiği oyuncağı olana kadar. Tüpdeki deliklerden yayılan koku bir oyuncakla ilişkilendirilmeye başlar.
2 aşama
Köpeğin oyuncağına yeterince bağlı olduğu ortaya çıktığında, tüp, kolayca ulaşılabilen köpeğin gözü önünde bir yerde gizlenir. Yine de, onu bulmak için köpek koklama içgüdülerini kullanması gerekir. Yavaş yavaş, tüp gittikçe zorlaşan yerlerde saklanmalı ve sonunda, köpeğin alamayacağı bir yerde olmalıdır. Aynı zamanda, köpeğe bulmayı belirtmek için ‘’kazma’’ öğretilir: oyuncak kuma gömülür, bu da oyuncağı almak için onu kazmaya teşvik eder.
3 aşama
Tüp, köpeğin görmediği bir yere saklanıyor. Köpek içeriye getiriliyor ve onu biraz kışkırtarak ‘’Ara’’ komutu ile serbest bırakılıyor. Tüpün saklandığı yeri bulduktan sonra, köpek oyuncağı almak için "kazma" ile işaretlemesi gerekiyor.
4 aşama
Son aşamada, köpeğe her zaman en sevdiği oyuncakla ilişkilendirilecek uyuşturucuyu aramayı öğretmek için, tüp hiç kullanılmıyor.
Patlayıcı madde arama
Eğitim, uyuşturucu araması eğitime benzer, ancak bazı farklılıklar ile 4 aşamada gerçekleştirilir. Arama, içeride ve dışarıda patlayıcı kullanımıyla çalışılır: dinamit, TNT, formox, nitrit, heksolit, oktojen, tetril vb.
Tanımlama, patlayıcının yerine bağlı olarak belirli bir pozisyonda yapılır: eğer patlayıcı yüksekte ise köpek oturur ve yerde ya da gömülü ise - yatar. Ek olarak, teröristler tarafından kullanılan patlayıcı cihazların aşırı hassasiyeti nedeniyle, köpek herhangi bir heyecan belirtisi göstermemelidir (havlama veya ‘’kazma’’). Köpeklerin sadece yukarıda belirlenen hammaddelerde eğitildikleri açıktır.
Kullanılan oyuncak, ilk 3 aşamada sürekli olarak bir patlayıcının eşlik ettiği bir çeşit ısırma çubuğudur. İlk olarak, bu oyuncakla köpek serbestçe oynar, sonra ona erişim sınırlıdır, sonra oyuncak gizlidir ve her zaman yakınında patlayıcılar bulunur.
Arama, çeşitli yerlere sırayla saklanmış bir bite tug üzerinde çalışılır. Korunmaya yönelik eğitim yapılmamaktadır, çünkü köpeğin görevi - bombanın yerini bulmaktır (önleyici denetimlerde veya bomba hakkında haber geldiğinde). Köpek ve şef sadece tek başına arama bölgesinde çalışıyor. Bomba tespiti halinde, tüm yabancılar tehlikeli bölgeden uzaklaştırılır, sonra bomba imha ekibi devreye girer.
Online mağazamızda K9 eğitimi ve etkinlikleri için özel ekipmanlar mecuttur:
Uzun naylon dokumalı köpek gezdirme tasması Alman Çoban köpeği için çift katlı deri tutamaklı boyun tasması 45 mm Köpek eğitimi için arama kiti Alman Çoban köpeği için jüt kılıflı köpek eğitim kolluğu Alman Çoban köpeği için tutamaklı naylon göğüs tasması

 

Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/