Yavru için en iyi ekipman nasıl seçilir?

İkinci aşıdan iki hafta geçti ve yavrunuz güvenle yürüyüşe çıkabilir. Bu zamana kadar bir boyun veya göğüs tasması ve gezdirme tasması almak zorundasınız.
Fransız Bulldog'u için metal detaylı yumuşak deri gögüs tasması
Boyun tasmaları farklı malzemelerden yapılır: deri, suni deri, naylon, sentetik malzeme. Plastik tokalı hafif naylon boyun tasması küçük bir yavru için iyi olacaktır: onu hissetmez, kayış kolayca takılır ve çıkarılır, ıslanmaz, kolayca yıkanabilir ve yavrunun kürküne zarar vermez. Köpeğiniz büyüdükçe, naylon kayışı yumuşak deriye dönüştürmelisiniz: rahat, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bol miktarda süslemeyle ağır bir kayış seçmeyin. Uygun ve dayanıklı bir ürün seçseniz iyi olur. Fantazilerinize izin verebileceğiniz yetişkin köpekler söz konusu olduğunda: çift katlı kayış, metalik süslemeli ve taşlı tasmalar, yansıtıcı elemanlı, örgülü, parlak vb. boyun tasmaları seçebilirsiniz. Büyük bir köpek için bir kayış sağlam dikişli ve kaynak halkalı olmalı. Köpek eğitimi için özel şok tasmaları kullanın. Bir zincir tasması iyi görünüyor, ancak sadece kısa tüylü köpekler onu kullanabilir.  
Küçük ırk köpekler için keçe astarlı yumuşak deri gögüs tasması
Boyun tasması yerine göğüs tasması da kullanabilirsiniz. Göğüslük, köpeğin boğazını değil, göğsünü sarar. Yavru için daha rahat ve daha güvenli. Özellikle çok acele ederken, göğüs tasması köpekten kaymaz, boğazını ve boynunu sıkmaz. Gerekirse, köpeği göğüs tasması ile boğulma riski olmadan kaldırabilirsiniz. Göğüs tasmaların malzemesi için gereklilikler boyun tasması ile aynıdır.

Fransız Bulldog ve küçük köpekler için çivili deri göğüs tasması                         

Köpek gezdirme tasması aynı malzemelerden yapılmalı, köpek sahibi için yeterince güçlü ve uygun olmalıdır. Tasma uzunluğu, yavruların on metre yarıçap içinde yürümesi için yeterli olmalıdır. Köpek ekipmanı satın almaktan tasarruf etmeyin. Ürün ne kadar pahalı olursa o kadar uzun süre size hizmet edecektir.
Online köpek mağazamızda en iyi göğüs tasmalarınıboyun tasmalarını ve gezdirme tasmalarını seçin!