Yavrular için en iyi oyuncaklar

Bir köpek yavrusunun sadece kendi yerine değil, aynı zamanda, sosyalleşmek, zihinsel ve fiziksel olarak geliştirmek, yeni evine adapte olmakta yardımcı olmak ve, özellikle, yalnız başına evde kaldığında sıkıntı ve kaygıyı önlemek için çeşitli oyuncaklara ihtiyacı vardır.
Çift tutma saplı french linen tug topuKöpek oyuncaklarında güvenlik, en önemli noktalardan biridir
Yavrular doğası gereği çok meraklı ve zekidirler, bu yüzden görüşlerine göre her yeni ve ilginç şeyin kesin olarak kendileri için kullanacakları açıktır. Yavru köpeğiniz, ona oyuncak almıyorsanız, terlik, ayakkabı, eşya veya mobilya parçaları kullanarak kendini nasıl eğlendireceğini kesinlikle bulacaktır.

Köpeğinizin Neden Oyuncaklara İhtiyacı Var?

  1. Onlar mükemmel can sıkıntısı avcılarıdır. 
  2. Aktif oyunlarla fazla enerjiyi harcamaya yardımcı olurlar. 
  3. Eşyaları güvende ve sağlam tutarlar ve yavrularının çiğneme ihtiyacını karşılarlar. 
  4. Yavruların eğitimi için kullanılırlar. 
  5. Neşeli oyun, köpeğinizle arkadaş olmak için mükemmel bir yoldur. 

Yavru için Oyuncak Nasıl Seçilir ve Nereden Satın Alınır? 

Köpek oyuncaklarını seçmek zor bir görev olabilir çünkü köpek mağazalarında çok çeşitli oyuncaklar vardır. Ancak yavru için seçerken çok dikkatli olun, çünkü bunlar sadece genç köpeğinizi eğlendirmekle kalmaz, aynı zamanda dış dünyayı algılamanın araçlarıdır. Oyuncaklar yavruların ısırma ve kavrama becerilerini geliştirir, bu da 6 ay sonra başlayacak daha ciddi eğitimlere hazırlamaya yardımcı olur.
İpli sert kauçuk köpek eğitim topu 6 cm
İngiliz Pointer En Yetenekli Av Köpeklerinden Biridir
Her şeyden önce, oyuncağın güvenliğine dikkat edin. Yavru köpekler için sadece özel oyuncaklar satın alın! Yumuşak çocuk oyuncakları köpük ya da kalıplanmış plastik veya küçük detaylar içerir – bunlar yavruya yutulması halinde zarar verebilir. Çocuğunuz varsa, yavrunun onun oyuncakları ile oynamasına izin vermeyin.
Köpek oyuncakları, rahatsız edici kokusu olmayan, toksik olmayan, hipoalerjik ve güvenli malzemelerden yapılmalıdır. Katı kauçuk, hint kauçuk ve lateks köpek oyuncaklarını seçmek daha iyidir. Bunun için oyuncaklar seçerken yavrunun yaşını ve boyutunu göz önünde bulundurun. Oyuncaklar çok küçük olmamalıdır, böylece yavru onları yutamaz. Köpeğiniz ağzında tutabiliyorsa, bu oyuncak mükemmel boyuttadır. Çok büyük oyuncaklara yavru ilgi göstermez. Köpeğin fiziksel durumunu ve diş sağlığını da göz önünde bulundurun.
Tek tutma saplı kısa jüt ısırma çubuğu
Yavrunun Kavrama ve Av İçgüdülerini Geliştirmek için Isırma Çubuğu
Köpeğinizin oyuncaklarını düzenli olarak kontrol edin. Oyuncağın hasar gördüğünü fark ettiyseniz, değiştirin. Köpeğinizin oyuncağın parçalarını yutmasına izin vermeyin - bu sindirim sisteminde sorunlara neden olabilir.

Yavru Köpekler İçin Hangi Oyuncaklar Tavsiye Edilir? 

Kauçuk Toplar

Aktif oyunlar ve fiziksel gelişim için mükemmeldirler. Köpeğinizle açık veya kapalı alanda etkinlikler için katı kauçuk top, içi boş lastik top, ipli lastik top, boğulmayan top veya çıtır top seçebilirsiniz.

Pamuk İp Kemikler

3 işlevi yerine getirirler: 
  • İp kemikleri, av eğitimi ve kavrama yapımı için mükemmeldir. 
  • İp kemikleri, şekilleri nedeniyle aport eğitimi için mükemmel araçlardır. 
  • İp kemikleri, yavrunun dişlerini yumuşak ve güvenli bir şekilde temizler. 

Starmark süper dayanıklı köpek frisbe oyuncağı (Küçük)

Aktif Köpek Eğitimi için Kullanışlı Frizbi Diskleri

Yumuşak Köpek Oyuncakları 

Birçok yavru yumuşak oyuncaklarla oynamaktan hoşlanır, ancak evcil hayvanınız için böyle bir oyuncak alırsanız çok dikkatli olmalısınız. Bu oyuncaklar her cins için uygun değil. Yavru köpeğiniz oyuncağı çok hızlı bir şekilde yırtdıysa, daha dayanıklı olanı ile (örn, kauçuk köpek oyuncağı) değiştirmek daha iyidir. Köpek ısırma eğitimi için özel yumuşak oyuncaklar vardır. Yalnızca kontrol ve denetiminizde kullanılırlar.

Frizbi 

3-4 aydan itibaren yavrular için harika bir oyuncak. Frizbi diskli oyunlar, büyümekte olan köpek yavrularını iyi bir fiziksel formda tutmanıza ve dört bacaklı arkadaşınızla yakın temas kurmanıza yardımcı olur.

Yavrular için çiğneme oyuncakları

Çiğneme oyuncakları, köpek yavruların stresini hafifletmesine, dişleri temizlemesine ve özellikle ikinci dişlerde diş etlerine masaj yapmasına yardımcı olur. Çiğneme oyuncakları travmaları önlemek için genellikle köpük ve lastikten yapılır. Yavrunuz kemirmeyi çok seviyorsa, ona ekstra dayanıklı çiğneme oyuncakları seçin.
Ödül mamalı sarı köpek oyuncağı
Yavru için Çekici Şekil ve Renkte Ödül Dağıtıcı Oyuncak
Çiğneme için Starmark köpek oyuncaklarına dikkat edin. Özel patentli malzemelerden yapılmışlardır ve çiğnemek için mükemmeldirler. Ayrıca, Starmark oyuncaklarının köpek yavrularının zihinsel ve fiziksel gelişimi üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu oyuncakların birçoğu, köpek yavrusu oyunlarını daha eğlenceli hale getirmek ve istenmeyen davranışları önlemek için mükemmeldir.

Bite Tug’lar

Bu araçlar yavruların ısırma eğitimi için tasarlanmıştır. Bunlar ısırma paçavraları, ısırık oluşturucular, çeşitli şekil ve büyüklükteki ısırma çubukları ve rulolardır. Bite tug, av eğitimi, aport ve kavrama eğitimi için vazgeçilmez bir araçtır. Bu ürünler sadece dişler çıktıktan sonra ve sizin kontrolünüz altında kullanılır. Yavru köpeğinizi ısırma aparatı ile yalnız bırakmak veya onu çiğnemesine izin vermek yasaktır.

Köpeğiniz Hangi Oyuncakları Sevecek? 

Tüm köpek yavruları öfkelerine, iyiliklerine ve ilgi alanlarına göre farklıdır. Bunun için oyuncaklar seçerken köpeğinizin karakterini aklınızda bulundurun.
Av köpeği yavruları, av ile ilgili olan kuşların ve diğer hayvanların lastik figürleriyle oyuncakları severler.
Yavru köpeğinizin buz dolabına yakın zaman geçirdiğini ve lezzetleri beklediğini fark ettiyseniz, bunun için özel ödüllü oyuncaklar satın alın. Yavru, oyuncaktan lezzetli ödülü almaya çalışırken etkileşimli bir mücadeleyle karşı karşıya kalacak.
Ahşap eğitim dumbbellı 1 kg
Yavrular için Oyuncaklar Zihinsel ve Fiziksel Gelişim İçin Faydalı Olmalıdır
Köpeğinizin ayakkabılarınızı ve mobilya parçalarını çiğnemesi durumunda, hayvanı eğlendirmek ve eşyalarınızın zarar görmesini önlemek için çiğneme oyuncaklarına ihtiyacınız vardır.
Frizbi diskleri, su ve fırlatma topları aktif yavrular için idealdir.
Köpeğinizin hangi oyuncaklardan hoşlanacağını bilmiyorsanız, hangisinin evcil dostunuzun hoşuna gittiğini anlamak için 5-6 çeşitli oyuncak satın alın.
Online köpek mağazamızda çok çeşitli köpek oyuncakları bulabilirsiniz. Ücretleri geleneksel evcil hayvan dükkanlarına göre daha ucuz ve kalitesi daha yüksek!
Online mağazamızdan yavrunuz için oyuncak seçin!
Ayrıca Zihinsel gelişim ve davranış düzeltmek için en yararlı köpek oyunları hangileridir? hakkında da bilgi edinin.
Sorularınız varsa lütfen bize yazın info@fordogtrainers-turkey.com
Bizi takip edin https://www.instagram.com/fordogtrainers_turkiye/ https://www.facebook.com/groups/shoptasmalari/